SOSYAL ETKİNLİKLER

İlkokul, küçük yaşta öğrencilerin yeteneklerinin ve ilgi alanlarının keşfedildiği bir süreçtir. Öğrencilerimizin uğraştıkları sosyal ve sportif etkinlikler; bedenlerini etkin bir şekilde kullanabilmeleri,  sanatsal zevklerinin gelişimi, büyük-küçük kas gelişimleri, el-göz koordinasyonu, dikkat ve odaklanma becerileri, bireysel çabayı ortaya koyabilme, grup halinde hareket etme, işbirliği yapabilme, iletişim kurma ve sorumluluk alabilme gibi bir çok fiziksel, sosyal ve iletişim becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Küçük yaşta edindikleri beceriler ileriki yıllarda keyifli bir hobiye dönüşebilir, hatta meslek haline gelebilir.

Bu düşünceden hareketle, öğrencilerimizin farklı alanlarda merakını uyandırmak, kendi potansiyellerini keşfederek en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak ve aynı zamanda bedensel, zihinsel, sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla okul programımızda Sosyal ve Sportif Etkinlikler (SET) derslerine yer vermekteyiz. Bu kapsamda öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendi seçimlerini yaparak; Görsel Sanatlar, Okçuluk, Müzik, Halk Dansları, İzcilik, Doğa ve Çocuk, Bale, Dünya Dansları, Yüzme, Jimnastik, Satranç, Speed Stacks, Drama, Bilişim Teknolojileri, Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, İspanyolca), Voleybol gibi birçok alanda eğitim almalarına fırsat sunmaktayız.

SET derslerimiz Çarşamba günleri 2 ders saati süresince, okulumuzda veya dersin içeriğine uygun ortam ve şartlarda, alanında uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerimiz eğitim öğretim yılı başında katılmak istedikleri Sosyal Etkinlik derslerine yönelik tercih formu doldurur, ve istedikleri doğrultuda etkinliklere yerleştirilirler. 1 aylık deneme süreci içinde kendileri için uygun tercihler yapmalarına fırsat verilir, daha sonra yıl boyunca seçtikleri alanda eğitime devam etmeleri beklenir. Sosyal Etkinlik derslerine devamlılık öğrencinin gelişimi açısından oldukça önemlidir.