İSTEK Bilge Kağan Okulları

Sınıflar

İSTEK Okulları’nda dersler eğitim teknolojisinin son yeniliklerine göre donatılan sınıflarda işlenmektedir. Tüm sınıflarda akıllı tahta ve barkovizyon mevcuttur. Sınıflar öğrencilerin rahatça ders işleyebilmesine olanak sağlayacak düzen ve materyallerin bulunduğu, geniş, ferah ve aydınlık mekanlar olarak hazırlanmıştır. 

Laboratuvar

Fen ve Teknoloji Laboratuvarları

Tüm kampüslerimizde öğrencilerimizin güvenli koşullarda deney ve gözlem yapmalarına imkan sağlayan Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz, Fen ve Teknoloji derslerinde öğrendikleri teorik bilgileri; internet bağlantılı bilgisayar, sinevizyon, akıllı tahta ve projeksiyon cihazlarından oluşan donanımı ve deney setlerinin olduğu laboratuvarlarda deneyerek, inceleyerek pekiştirmektedir. Ayrıca deney malzemelerinin yanında konuların işlenmesinde görsel doküman olarak kullanılan posterler ve modeller bulunmaktadır.

Bilgisayar Laboratuvarları

Kampüslerimizde ilköğretim birinci kademe ve ikinci kademe öğrencileri için ayrı bilgisayar laboratuvarları bulunmaktadır. İlköğretim 1.-5. sınıf öğrencilerine yönelik olan laboratuvar eğitsel oyunlar, ofis programları ve internet ağırlıklı olarak kullanılırken 6-7-8. sınıf öğrencilerinden oluşan ikinci kademe için kurulan laboratuvarlarımızda ofis programları ve internet ağırlıklı çalışmalar yapılmaktadır. Her öğrencimize bir adet bilgisayarın düştüğü laboratuvarlarımızda kesintisiz internet alt yapısı bulunmaktadır. Ayrıca öğretmenlerimiz laboratuvarlarımızda bulunan kontrol yazılımı ile öğrencilerimizin çalışmalarına uzaktan müdahale edebilmektedirler. Tüm kampüslerimizde kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.

Spor Tesisleri

Eğitimdeki hedefimiz öğrencilerin akademik gelişimlerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Spor salonlarımız sağlıklı bireyler yetiştirme hedefimize ulaşmamıza imkan sağlar. 

Kampüslerimizde açık ve kapalı spor alanlarımız mevcuttur. Basketbol, voleybol, hentbol, badminton, tenis sporlarının yapıldığı kapalı spor salonlarımız, öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Dans, bale ve jimnastik çalışmaları için kullanılan aynalı odalarımız bulunmaktadır. Olimpik müsabakaların da yapılabileceği spor salonlarımızda öğrenci ve öğretmenlere ait soyunma odaları ve duşlar mevcuttur. Kapalı spor salonlarımızda seyirciler için yeterli kapasitede tribünümüz vardır.

Kampüslerimiz içinde bulunan modern spor kompleksinde yarı olimpik, 6 kulvarlı kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Kapalı Yüzme havuzlarımız, 25 m2lik yarı olimpik ebatlara sahiptir. Havuzlarımızda yüzme eğitimi ve yüzme antrenmanları, eğlenceli su oyunları, eğitmenlerimizin eşliğinde yürütülmektedir.

Öğrencilerimiz dönüşümlü olarak Beden Eğitimi ders saatleri içersinde havuzdan faydalanmaktadır. Ayrıca Sosyal Kulüp ve Bireysel Etkinlik Programı içersinde yüzme stilleri öğretilmektedir. Türkiye ve Dünya çapında milli takımlarda ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirilmektedir.

Havuzumuz dünyada kullanılan en son teknoloji olan ozon arındırma teknolojisi ile dezenfekte olup, düzenli aralıklarla sağlık kontrolünden geçirilmektedir.

Sanat Atölyeleri

İSTEK Okulları’nda güzel sanatlar öğrencilerimizin estetik algılarının gelişmesi açısından önemli bir yer tutar.

Güzel sanatlar dersleri, okullarımızda özel olarak ayrılmış birimlerde, resim atölyelerinde, orkestra odaları ve donanımlı müzik dersliklerinde alanında uzman eğitmenler ile en ideal ortamda gerçekleşir. 

Yemekhane ve Kantinler

Kampüslerimizde tüm öğrencilerimizi alabilecek kapasitede hijyenik ve donanımlı yemekhane ve kantinlerde yemek hizmeti verilmektedir. Hijyen koşullarına maksimum dikkat gösterilen yemekhanelerimizde gastronom küvetler kullanılır ve yemekler ısıyı 60 C'nin üzerinde muhafaza eden antibakteriyel termoboxlarla taşınır. Menülerimiz çocukların yaş özellikleri göz önünde bulundurularak sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün şeklinde verilir.

Kütüphane ve Medya Merkezleri

İSTEK Okullarında akademik programın ayrılmaz bir parçası olan Kütüphane ve Medya Merkezlerimiz, derslere kaynaklık teşkil etmesi kadar okul kültüründe mekan olarak da büyük bir öneme sahiptir. Okullarımız genelinde gelişen teknoloji ve artan kaynak sayıları göz önünde bulundurularak 2007 yılı itibari ile kütüphanelerimiz dijital teknolojilerin kullanıldığı, çalışma okuma odaları içeren daha büyük alanlara taşınmıştır. Okullarımız genelinde kütüphanelerimiz ilköğretim ve lisenin ayrı olduğu okullarda ayrı iki kütüphane ve kütüphaneci ile hizmet vermektedir. Tek bir binadan oluşan kampüslerimizde ise iç içe geçmiş iki kütüphaneden oluşmaktadır. İlköğretim ve lise kütüphaneleri olarak kütüphane dermeleri ikiye ayrılmıştır. Anaokullarının ise kendilerine ait ayrı bir kütüphaneleri mevcuttur.

İlköğretim kütüphanelerinde özellikle birinci kademe için öğrencilerin boylarına uygun mobilyalardan tasarlanmış kitaplıklar, masalar ve sandalyeler bulunmaktadır. Bütün İSTEK Okulları kütüphaneleri okulun merkezi bir noktasına herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir alana yerleştirilmiş ve aynı standart mobilya ve dekarasyonla döşenmiştir. Bilgisayarlar, projeksiyon, sergi alanları, panolar, afişler, fotokopi makinası, scanner, görsel materyaller kütüphanelerde bulunan en önemli teknik donanımlardır. Kütüphane Medya Merkezleri 100-200 m2 arasında değişen alanlarda yerleştirilmiştir.

Kütüphane Medya Merkezlerimiz hafta içi sabah 8.00- 17.00 arası açık bulunmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerimiz derslerde okuma ve araştırma amaçlı, ders çalışma amaçlı, proje çalışmalarını yapmak amaçlı kütüphaneleri kullanmaktadırlar.

Eğitimin ihtiyaç duyduğu yenilenme süreci içinde kütüphane kavramının yerini alan medya merkezi kavramından dolayı kütüphanelerimizde dijitalleştirme ve dijital teknolojiler kullanılarak yenilenme her yıl üzerinde önemle durulan ve devam ettirilen bir süreçtir.

Açık Oyun Alanları

Açık spor alanlarında; öğrencilerimizin sağlıklı ortamlarda oynayabilmeleri ve boş vakitlerini spor yaparak değerlendirebilmeleri için yeterli sayıda basketbol, futbol, voleybol sahası ve bahçe satrancı için oyun alanları vardır.

Havanın güzel olduğu günlerde öğrencilerimizin güneş ve temiz havadan faydalanmasını sağlamak amacıyla dersler, açık spor alanlarında gerçekleştirilmekte