Aşağıdaki hizmet esasları yalnızca İstanbul'daki İSTEK Okulları için geçerlidir.       

Yemek Hizmeti Esasları

 • İSTEK Okulları’nda yemek hizmeti, ABC Gurme Yemek Hizmetleri firması tarafından 7 kampüste yerinde üretim sistemi ile sağlanmaktadır.
 • Anaokulu ve ilköğretim 1. 2. 3. ve 4. sınıflarda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin okul yemekhanesinde yemek hizmeti almaları temel kuraldır. Bu kural, ilgili yaş gruplarındaki öğrencilerimizin günde 3 öğün yeterli ve dengeli beslenmesi, sofra adabı ve paylaşımını öğrenmesi, ince motor becerilerinin gelişimi gibi pedagojik açıdan önemli gerekçeler nedeniyle tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz için geçerlidir.
 • Anaokulu ve ilköğretim 1. 2. 3. ve 4. seviyelerinde sadece geçerli bir sağlık gerekçesi olan öğrenciler hizmetten muaf tutulur. Bu uygulamadan ancak resmi devlet hastanelerinden alınan ve öğrencinin toplu yemek hizmeti almaması gerektiğini belirten heyet raporuna sahip öğrenciler muaf tutulacaktır. Alınan bu heyet raporu ile öğrenci takip eden senelerde de yemek hizmetinden muaf tutulacaktır. İlgili raporlar her yıl ekim ayının 2. haftasına kadar okul müdürlüklerine teslim edilmek zorundadır. Üst yazı ile değerlendirme komisyonuna sevk edilen raporlar hakkında inceleme yapılarak kampüslere geri dönüş sağlanır. Raporu gerekli kriterlerde olmayan ya da belirtilen tarih aralığında gerekli müracaatı yapılmayan öğrenciler için muafiyet uygulanmaz.
 • Anaokulu ve ilköğretim 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri kantinden yararlanamazlar.
 • Eğitim programı gereği, anaokulu  ve ilköğretim 1. 2. 3. ve 4. sınıflarda öğrenciler sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde 3 öğün hizmet alırlar.
 • İlkokul 1. ve 4. sınıf arasındaki öğrenciler için yemek alanlarında salata köşesi uygulaması vardır.
 • 5. sınıftan 12. sınıfa kadar yemek hizmeti isteğe bağlıdır. Bu seviyede hizmet sadece öğle yemeğini kapsar.
 • 5. sınıf ve üzeri seviyedeki öğrencilerimize adına hazırlanan elektronik kart verilir. Öğrenci, turnike sistemine kartını okutarak yemekhaneye giriş yapar.
 • Öğrenciler yemek kartlarını okulun ilk günü ABC Gurme yetkilisinden teslim alabilirler.
 • Kartını kaybeden ya da unutan öğrenci yemekhaneye giriş yapamaz.
 • Kartı kaybolan öğrenci, ABC Gurme yetkililerinden ücreti karşılığı yeni kart talebinde bulunur.
 • Yemekhane kartlı giriş sisteminde usulsüzlük yaptığı tespit edilen öğrenciler yazılı olarak okul yönetimine bildirilir.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı yemek ücretlerimiz aşağıdaki gibidir.

 • Anaokulları 4.720 TL (KDV dahil)
 • 1. 2. 3. 4. sınıflar 5.000 TL (KDV dahil)
 • 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. ve 12. sınıflar 4.720 TL (KDV dahil)
 • Anaokulu ve ilköğretim 1. 2. 3. ve 4. sınıf seviyelerinde yemek hizmeti zorunlu, 5. sınıf ve üzeri seviyeler için ise isteğe bağlıdır.
 • Yemek ücreti yıllıktır, dönemlik kayıt yapılmaz.
 • KDV oranı %8'dir.

KAYIT İŞLEMLERİ VE ÖDEME SİSTEMİ

Yemek kayıt ve ödeme işlemleri aşağıdaki yöntemlerle yapılır.

Online Ödeme > Okula gelmeden de kredi kartı ile online olarak pesin/taksitli kayıt yapılabilir. Online ödeme için info@abcgurme.com.tr mail adresine talep iletmeniz halinde tarafınıza link gönderilir. Peşin ödemede 21 Haziran 2019 tarihine kadar %6, 22 Haziran 2019 tarihinden 9 Eylül 2019 tarihine kadar %4 indirim yapılır.

Bankaya Havale/EFT ile ödeme > ABC Gurme hesaplarına havale/EFT yoluyla ödeme yapıp dekontu info@abcgurme.com.tr adresine göndererek kayıt yapılabilir. Peşin ödemede 21 Haziran 2019 tarihine kadar %6, 22 Haziran 2019 tarihinden 9 Eylül 2019 tarihine kadar %4 indirim yapılır.

Kampüslerdeki Kayıt Masalarına Ödeme > Kampüslerde açılacak ABC Gurme kayıt masaları okulların açılışına kadar açık kalacaktır. Peşin ödemede 21 Haziran 2019 tarihine kadar %6, 22 Haziran 2019 tarihinden  9 Eylül 2019 tarihine kadar %4 indirim yapılır. 

Yemek kayıtlarının okulların açılışına kadar tamamlanması gerekmektedir.

Kredi kartı ile ödemelerde en fazla 9 taksit yapılır.

Kardeş öğrenci indirimi her bir kardeş için %5’tir. Kardeş indirimi her iki kardeşin de yemek hizmeti alması durumunda geçerlidir.

İPTAL ve İADE İŞLEMLERİ

Okuldan kaydı silinen öğrencilerin yemek ücreti hizmet alınan süre düşülerek iade edilir.

Okuldan kayıt silinmesi durumu dışındaki tüm iade işlemlerinde %10 ücret kesintisi uygulanır.

Yemek zorunlu olmayan grup öğrencileri için Yemek Hizmeti İptal Talep Formu doldurularak, her aybaşında İSTEK Okulları Genel Müdürlük değerlendirmesi ve onayı ile yapılır. Hesaplama, talepte bulunulan ayın sonu itibariyle yapılır. Her aya ait iade listesine ait iadeler, takip eden ayın ilk haftasında yapılır.

Yemek ücreti MEB’in belirlemiş olduğu öğretim yılının tamamını kapsamaktadır. Bu dönemdeki gün sayısında oluşacak artış ya da azalışlar ücretlendirmede değişikliğe neden olmaz.

31 Aralık itibari ile kayıt silinmesi haricinde iade işlemi alınmayacaktır. Raporlu öğrencilerin sene başında Eylül ayı içerisinde raporlarını sisteme işletmeleri gerekmektedir.

Tüm faturalar aylık olarak öğrenci adına düzenlenerek e-fatura formatında gönderilir.

Yemek hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.