İSTEK Atanur Oğuz Okulları

İSTEK OKULLARI Yurtdışı Üniversite Danışmanlık Ofisinin (YUDO) amacı; yurtdışında okumak isteyen öğrencilerimize; Türkiye dışındaki eğitim seçeneklerini değerlendirmede ve araştırmada yardım etmek ve onları etkili bir şekilde yönlendirmektir. En uygun ve doğru üniversite eşleştirmelerini ve seçimlerini yapmak için başvuru sürecini takip ederek, öğrenci ve velilerimize rehberlik etmek ve bir yol haritası oluşturmaktır.

Ofisimiz; öğrencilere ABD, Birleşik Krallık, Kanada ve Avrupa başta olmak üzere yükseköğrenim seçenekleri konusunda yol gösterir. Yurtiçi Üniversite Danışmanlığı konusunda destek veren Rehberlik Bölümü ile birlikte koordineli bir şekilde  çalışırlar. Her iki birim; üniversite eğitimi konusunda öğrencilerin yurt içi veya yurt dışını tercih etmelerinde yardımcı olurken, YUDO yurtdışı üniversitelere ilişkin maliyet, seçim kriterleri girilecek sınav takvimi ve nasıl hazırlık yapılacağı, yapılacak işler listesi , yurtdışı üniversitelere hazırlık ve başvuru süreci konusunda bilgilendirme ve yönlendirmelerde bulunur. Yurtdışı üniversite başvurularının önemli bir parçasını oluşturan kompozisyon, CV, motivasyon mektubu yazma konusunda öğrenciye destek olur ve  nasıl daha iyi yazılması gerektiği konusunda geribildirimler verir.

Yurtdışı üniversitelere başvurmaya karar veren öğrenciler için akademik birikimleri, yaşam ve öğrenme stilleri açısından hem öğrenim görecekleri bölüm, hem de bütçe yönünden kendilerine uygun tercihler konusunda yol gösteren YUDO için  bu süreç Lise Hazırlık sınıfından itibaren başlar ve 12.sınıfın başına kadar uzun bir sürece yayılır. Öğrenciler bireysel görüşmelerde ayrıca yaz tatilini nasıl daha verimli geçirecekleri konusunda (yaz okulu, staj, proje, gönüllü çalışma vb)  yurtdışına hazırlık olması açısından  ofisimizden  tavsiye ve yönlendirme alabilirler.

Öğrencilerimizin kabul aldıkları yurtdışı üniversitelerinin listesi için tıklayınız.