İSTEK Atanur Oğuz Okulları

İSTEK’LİLERDEN EDİRNE’YE ANLAMLI DESTEK

İSTEK Okulları, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan'ın girişimleriyle Edirne'deki dar gelirli öğrencilere yeni yıl hediyesi vermek üzere bir proje başlattı. Edirne’de maddi olanakları kısıtlı 5 okul belirlenerek bu okullar ve öğrencileri için ihtiyaç listesi hazırlandı. İSTEK Okulları’nın 8 kampüsünden 7000 öğrencinin katıldığı proje kapsamında, daha önceden belirlenen ayakkabı, kıyafet, oyuncak, kırtasiye, temizlik, spor ve laboratuvar malzemeleri vb. ihtiyaçlar temin edilerek her okul için ayrı ayrı paketlendi.

İSTEK Okulları’nın farklı kampüslerinden 40 öğrenci ve öğretmen, malzemelerle birlikte Edirne’ye gelerek Cumhuriyet, Fevzipaşa, Mustafa Necati ve Meriç İlkokulu ile Mimar Sinan Ortaokulu’nu ziyaret etti. Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ile birlikte okulları gezen İSTEK’li öğrenci ve öğretmenler hazırladıkları hediyeleri kardeşlerine teslim etti.

İSTEK Okulları Genel Müdürü Ali İhsan Özyazgan kampanyayla ilgili görüşlerini; "Öğrencilerimizin desteğiyle Edirne'deki öğrencilerin ve okulların tüm isteklerini karşıladık. Bu hediyeleri dağıtmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bundan sonra da sosyal sorumluluk projemiz ilçe bazında devam edecek" sözleriyle belirtti.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan İSTEK Okulları’na teşekkür ederek "Sosyal sorumluluk anlamında güzel bir örnek sergilendi. Her öğrencinin ismiyle hazırlanmış ve içinde botu, montu, eşofman takımı, çorabı ve atkısının bulunduğu hediye poşetleri var. Bunun haricinde bazı okulların spor ve kırtasiye malzemesi ihtiyacı da vardı. Bunlar da karşılandı." dedi.

BİR DOST ELİ DE ATANUR OĞUZ OKULLARINDAN

Eğitim, sağlık ve giyim gibi bir çok yardımı ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Beşiktaş Belediyesinin “Dost Eller Yardım Organizasyonu”na öğrencilerimizin özverili katkıları ile toplanan giyim, kitap ve oyuncaklar teslim edildi.

GARAJ SATIŞI İLE TOFD’YE DESTEK OLDUK

Sosyal sorumluluk ve duyarlılık değerlerinin önemine inanan Atanur Oğuz Okulları’nın tüm öğrencileri, engelli dünyasına destek olma bilinci ile hareket ettiler. Bu amaçla, tüm geliri Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne verilmek üzere okul bahçesinde Garaj Satışı ve Oyun etkinlikleri düzenlendi.

Öğrencilerimizin getirdikleri çeşitli eşyalar ve kendi emekleri ile hazırladıkları yiyeceklerin satışı ile başlayan garaj satışı, düzenlenen turnuva ve oyunlarla büyük bir şenliğe dönüştü. Öğrencilerimiz gerek getirmiş oldukları eşyalar ile gerekse satışta aldıkları görevlerle sosyal sorumluluk projemizin içerisinde bizzat yer almanın mutluluğunu yaşadılar. Elde edilen gelirlerle Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine 4 adet akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Öğrencilerimizi son derece duyarlı destek ve çalışmalarından dolayı kutluyor, etkinlik öncesinde ve satış sırasında bizlere destek sağlayan tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

LÖSEV’LE KARDEŞLİĞİMİZ

Lösemili çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlamak amacı ile çalışmalarını yürüten LÖSEV için ilköğretim okulumuzda başlayan “kardeş okul” projesine bilinçli ve topluma duyarlı gönüllüler kazanılmasını sağlamak üzere ortaöğretim öğrencilerimizi de dahil etmek amacı ile ilk adımı attık. Lösev Halkla İlişkiler Sorumlusu Seda ALAKAYA verdiği konferansla öğrencilerimize LÖSEV’i tanıtırken LÖSEV standı ile öğrencilerimizin ilgilerini katkıya dönüştürmeye çalıştık.

Dünün Gençleri Bugünün Yaşlıları Okulumuzdaydı

18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.” bilinci ile 22 Mart 2013 Cuma günü 26 Darülaceze sakinini okulumuzda ağırladık.

Öğrenci ve öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu müzik dinletisinin ardından misafirlerimiz, okulumuz dans yarışmasında derece alan öğrencilerimizin gösterilerini izlediler. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri ile sınıf temsilcilerimiz tarafından hazırlanan ikramlar eşliğinde öğrencilerimizle sohbet ve dans eden misafirlerimizi kendileri için hazırlanan hediyelerin sunumu ile uğurladık.

Öğrencilerimiz, gençler ve yaşlılar arasında aşılması zor engeller varmış sansalar da onların dünyasına girdiklerinde orada hazineler saklı olduğunu gördüler. Misafirlerimizin hayat hikayelerinden, engin tecrübelerinden, anlattıklarından kendilerine pay çıkaran öğrencilerimiz onlara yalnız olmadıklarını; hâlâ hayatımızın önemli bir parçası olduklarını hissettirdiler.

MAVİ KAPAK PROJESİ

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
 

VAN DEPREMİNE YARDIM

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Atanur Oğuz Okulları olarak İstanbul’dan Van’a sevgi köprüsü kurduk. Deprem felâketini yaşayan Van ve Erciş’teki kardeşlerimize 2 kamyon yardım kolisi ile birlikte iyi dileklerimizi de gönderdik.

LÖSEV

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

OMURİLİĞİ FELÇİLERİ İÇİN AKÜLÜ SANDALYE ALABİLMEK İÇİN GARAJ SATIŞI YAPILDI
 

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Birlikten Kuvvet Doğdu, Akülü Sandalyeler Sahibini Buldu

25 Mayıs 2012 tarihinde düzenlediğimiz Garaj Satışı sonucunda elde edilen gelirle aldığımız iki akülü sandalyeyi ve kalan meblağı TOFD’ye teslim ettik.

KANSERLİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE YARDIM

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Yeditepe Üniversitesi Moda Tasarımı 4.sınıf öğrencisi Gözde Becerikli 2003 yılından beri Sarkom Kanseriyle savaşmaktadır. İyileşme yolunda son şansı olarak nitelendirilen 6.ameliyat için Yeditepe Mezunları Derneği ve İSTEK Okulları tarafından açılan yardım kampanyasına Atanur Oğuz Okulları olarak desteğimizi gönderdik.

Gözde’yi bu hastalıkla yalnız bırakmadığınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

“ENGELLERİ AŞMAYA İSTEK’LİYİZ” SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ-2013-......

Ortaköy Hayat Engelli Uygulama Merkezinde eğitimine devam eden otizmli öğrenciler ile gerçekleştirdiğimiz proje 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren devam etmektedir. Otizmli öğrencilerin yaşam kalitelerini artırmak, iletişim becerilerini geliştirmek, öğrenmelerini ve topluma uyumlarını kolaylaştırmak için gerçekleştirdiğimiz “Engelleri Aşmaya İSTEK’liyiz” 3. Yılını da tamamladı. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Ortaköy Hayat Engelli Uygulama Merkezine otizmli öğrencilerin sanatsal etkinliklerini daha verimli yapabilmeleri için görsel sanatlar ve resim atölyesi yapılmıştır.
 

ORTAKÖY HAYAT İLKÖĞRETİM OKULU’NA TADİLAT YAPILDI

50. YIL SÜHEYLA ARTAM İLKÖĞRETİM OKULU – LABORATUVAR YAPILMASI