İSTEK Belde Okulları

İSTEK Belde Anadolu Lisesi; bütünüyle öğrenci merkezli, yaşama dokunan eğitim ortamları ve programlarıyla, deneyimli kadrosuyla öğrencilerini sadece bir üst öğrenim kurumuna değil, aynı zamanda yaşama da hazırlar.

"Hazırlık+4 yıl" olmak üzere 5 yıllık eğitim verilen okulumuza kayıt yaptıran öğrenciler okulun açıldığı tarihten bir hafta önce İngilizce hazırlık kursuna katılmaları için okula davet edilirler. Kursun bitişi ile beraber okulun açıldığı ilk hafta yapılan Hazırlık Atlama Sınavlarına girerler.

İSTEK Belde Anadolu Lisesi, 9. sınıftan itibaren dünya üzerinde kullanılan TOEFL ve IELTS sınavlarına yönelik çalışmalar sürdürmektedir. Okulumuzda ikinci yabancı dil eğitimi olarak Almanca ve İspanyolca dersleri uygulanmaktadır. Branşında yetkin bilgiye sahip deneyimli öğretmenler sürdürülen eğitim programı, öğrencilerin bilgiyi aktif olarak kullanabilmesi için önem göstermektedir.

Anadolu Lisesi programı içerisinde hazırlık sınıflarında Matematik ve Fen Bilgisi; 9 ve 10. sınıflarda Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik dersleri İngilizce olarak; 11 ve 12. sınıflarda bu dersler üniversite hazırlık programı kapsamında Türkçe olarak verilir.

Yükseköğretime hazırlık çalışmaları 11. sınıfta yoğunlaşmaya başlar. 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz cumartesi günleri de dahil olmak üzere haftanın 6 günü okul derslerinin yanında İSTEK Okullarında geliştirilmiş olan üniversite sınavlarına hazırlık programlarına katılırlar.

İSTEK Belde Anadolu Lisesini diğer eğitim kurumlarından ayıran Gözlemevi, Astronomi Müzesi ve Planetaryum, öğrencilere yaparak-yaşayarak bilimsel deneyimler kazandırmayı hedefler.