İSTEK Semiha Şakir Kampüsü, İSTEK Vakfı Okullarının ilki olarak, 1985-1986 yıllarında, lise kademesiyle eğitim vermeye başlamış köklü bir eğitim kurumudur. Güçlü eğitim kadrosu ve öğrenciyi temel alan eğitim anlayışıyla, bugün, İSTEK Barış Anaokulu, İSTEK Barış İlkokulu, İSTEK Barış Ortaokulu ve İSTEK Semiha Şakir Anadolu Lisesi ile anaokulundan üniversiteye kadar öğretim hayatına devam etmektedir.

İSTEK Semiha Şakir Kampüsü, yönetim kadrosu ve öğretmenleri olarak, Vakfın kurucu Başkanı Sayın Bedrettin Dalan’ın da ilke edindiği gibi, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda çağdaş ve girişimci bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Bizlere emanet ettiğiniz, en değerli varlıklarınız olan evlatlarınızı, akademik çalışmalarda başarılı, çağdaş, kültürel mirasına sahip çıkan, çevresine duyarlı, bilinçli, ulusal ve uluslararası alanda kendini en iyi şekilde ifade edebilen öğrenciler olarak yetiştirmek en önemli hedefimizdir.

İSTEK Semiha Şakir Okulları, anaokulundan üniversite sıralarına kadar, bir öğrencinin sahip olması gereken tüm akademik kazanımların yanında, duygusal, bilişsel ve sosyal kazanımlar, her öğrenciye özel olarak kazandıran bir eğitim anlayışına sahiptir. Dinamik eğitim kadromuz, öğrencilerimizin okul sıralarında olduğu kadar, sosyal, sanatsal ve spor faaliyetlerinde de başarılı olmalarına ve ilgi alanlarına göre kendilerini en iyi şekilde yetiştirmelerine destek olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadırlar.

İSTEK Semiha Şakir ailesine katılan tüm öğrencilerimize, Atatürk’ün açtığı yolda, sağlam adımlarla ilerledikleri, akademik başarılarla dolu bir eğitim hayatı dileriz…

Kampüs Müdürü

Özlem ÖZGEN