İSTEK Semiha Şakir Okulları

Sağlık

Sağlık birimimiz, öğretim yılı başında güncellenen sağlık kartları ile veliler tarafından bilgilendirilir. Özel sağlık durumu bulunan öğrencilerimiz okul sağlık birimi, danışman/sınıf öğretmenleri ve okul yönetimi tarafından gözlemlenir. Gerçekleştirilen gezilerde, mutlaka sağlık birimimiz sorumlularından biri veya temel ilkyardım bilgisine sahip eğitim personeli bulundurulur. Acil bir durum oluşması durumunda, öğrenci, veli onayı alınarak anlaşmalı sağlık kurumlarına ulaştırılır.

Güvenlik

Okulumuzun fiziki alanları güvenlik görevlileri ve 7/24 saat yayın yapan kapalı devre güvenlik kameraları ile takip edilir. Bulunduğumuz bölge itibarı ile yabancıların okul alanlarına yaklaşmaları kolaylıkla tespit edilebildiği gibi Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü ile bilgi akışı içinde gerekli güvenli okul ortamı yaratılmıştır.

Kıyafet

İSTEK Okulları'nda kullanılan öğrenci kıyafetleri Türkiye'nin önde gelen okul kıyafetleri üretici tekstil firmalarına, üst giyim kumaşları %100 pamuk hijyenik ve terin dışarı atılmasını sağlayan özel kumaşlardan ürettirilmektedir.

Kıyafetlerimiz kanserojen madde içermeyen, azottan arındırılmış, organik boyayla boyanmış, nefes alan giysilerdir. Alt giyim kumaşları pantolon, etek vs. ise daha mukavemetli olması açısından %30 polyester %70 pamuk olarak İSTEK Özel Konseptiyle ürettirilmektedir. Üretimde kullanılan kumaşların tamamı onaylı laboratuvarlarda fiziksel ve kimyasal testlerden geçmektedir.

Kıyafetlerin dayanıklılığının artması için yıkama talimatlarına uyularak ve uygun deterjan kullanılarak yıkanması ürünün daha uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır. Okul kıyafetlerinde yapılan çeşitli kalıp çalışmalarıyla her yaş grubuna hitap eden ölçü seçenekleri mevcuttur. Ürünlerimiz İSTEK öğrencilerine özel olarak imal edilir.

Ulaşım

İSTEK Okulları’nda ulaşım hizmeti grup şirketlerimizden İSTEK Servis A.Ş. tarafından sağlanır. Okullarımıza ulaşımda güvenlik ve trafik kurallarına uyum kesin bir standart olarak yer alır. Öğrencilerimiz evlerinin önünden alınarak okul çıkışında yine evlerine bırakılırlar. Servis araçlarımızda; öğrencilerimizin kesinlikle emniyet kemerlerini takmaları sağlanır. Servislerimizde trafik kurallarına ve hız limitlerine kesinlikle uyulur. Araçların güvenliği ve kontrolü kurumumuzun garantisi altında bulunur.

Servis araçları, sürücü ve rehber personellerimiz 28.08.2007 tarih ve 26627 sayılı resmi gazetede yayımlanan “Okul Servis araçları Hizmet Yönetmeliği’nde belirtilen şartlara sahiptir. 7 yaşın üstünde araç çalıştırılmaz. Anaokulu ve ilkokul servislerinde rehber personeller bulunmaktadır. Sürücüler en az 5 yıllık tecrübeye sahiptirler. Tüm araçlar Okul Servis Yönetmeliği’nde belirtilen standart donanımlara sahiptir. Servis araçlarında GPS uydu takip sistemi bulunmaktadır.

Yemek

Sağlıklı beslenme en özen gösterdiğimiz konuların başında gelir. Çocuklarımızın hijyenik koşullarda, uygun kalorilerle ve dengeli olarak beslenmeleri bizim için büyük önem taşır. Menülerimiz çocukların yaş özellikleri göz önünde bulundurularak sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün şeklinde verilir. Yemekler, kampüslerimizde kurulan hijyen koşullarına maksimum dikkat gösterilen yemekhanelerimizde üretilmektedir.