BİR DÜNYA OKULU, ATANUR OĞUZ,

ULUSLARARASI MÜFREDAT....

EVRENSEL BECERİLER VE TUTUMLAR....

DÜNYA VATANDAŞI ÖĞRENCİLER...

 

İSTEK Atanur Oğuz İlkokulunda, öğrencilerimizi gerekli ipuçları ile donatıp onların bilgiye ulaşmalarına ve bilgiyi kullanmalarına fırsatlar vermek , dönüşümlü düşünebilmelerini sağlayıcı kalıcı eğitim yaşantıları ile onları bir üst öğrenime hazırlamak en önemli hedefimizdir.

Hedeflerimiz doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı Uluslararası Bakalorya Organizasyonunun (IB/PYP) İlk YıllarProgramı çerçevesinde uygularken, araştırma, analitik düşünme, ekiple çalışma gibi pek çok becerinin gelişimini,  belirlenen kazanımları edinmelerini sağlarız.

Anaokullarımız ve ilkokullarımızda hedeflenen kazanımlar; disiplinlerüstü bir sorgulama programı bağlamında; sorgulama temelli, kavramsal ve disiplinlerüstü bir öğrenme – öğretme yaklaşımıyla öğrencilere sunulmaktadır. 

ISTEK Okullarında uygulanan eğitim programı,  okul içinde ve okul dışında öğrencinin – sorgulayan bir birey olarak - akademik, sosyal, fiziksel, duygusal, kültürel anlamda bütünsel gelişimine odaklıdır. Bu dengeli müfredat; bilgi, beceri (öğrenme yaklaşımları), olumlu tutum ve öğrenme sonucunda ortaya çıkacak sorumlu eylemlerin gelişimini hedefler.

 

CROSSROADS-ÇİFT DİLLİ EĞİTİM

Crossroads Programı Anaokulu 5 ve 6 yaş grupları ile ilkokul 1.sınıflarına uygulanmaktadır. Öğrenciler haftada 24 saat yabancı ve Türk İngilizce öğretmenleri ile birlikte okul yaşamının her anında; yemekte, bahçede, oyunda, derslerde, etkinliklerinde İngilizceyi kullanmaktadırlar.

İlkokul 1.sınıfta Hayat Bilgisi, Matematik, Oyun ve Fiziksel Etkinlik dersleri, Crossroads ve sınıf öğretmenlerinin yaptığı haftalık planlamalarla çift dilde işlenir.

2. 3. ve 4. sınıflarda Crossroads programı yerini arttırılmış İngilizce ders programına bırakır.