İSTEK Kaşgarlı Mahmut Anadolu Lisesi; bütünüyle öğrenci merkezli, yaşama dokunan eğitim ortamları ve programlarıyla, deneyimli kadrosuyla öğrencilerini sadece bir üst öğrenim kurumuna değil, aynı zamanda yaşama da hazırlar.

"Hazırlık+4 yıl" olmak üzere 5 yıllık eğitim verilen okulumuza kayıt yapılan öğrenciler okulun açıldığı ilk hafta yapılan Hazırlık Atlama Sınavlarına girerler.

Lisemizde birinci yabancı dil İngilizce, ikinci yabancı dil Almanca'dır.

Anadolu Lisesi programı içerisinde Hazırlık sınıflarında, 9 ve 10. sınıflarda Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik dersleri İngilizce olarak; 11 ve 12. sınıflarda bu dersler üniversite hazırlık programı kapsamında Türkçe olarak verilir.

Yükseköğretime hazırlık çalışmaları 11. sınıfta yoğunlaşmaya başlar. 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz Cumartesi günleri de dahil olmak üzere haftanın 6 günü okul derslerinin yanında İSTEK Okullarında geliştirilmiş olan üniversite sınavlarına hazırlık programlarına katılırlar.

Tüm lise öğrencileri CAMBRIDGE UNIVERSITY tarafından yapılan ESOL sınavları IELTS-TOEFL-PROFIENCY gibi sınavlara yönlendirilir. Sınavlar sonucunda öğrenciler uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ile ödüllendirilir. Aynı zamanda üniversite hazırlık atlama sınavlarına da hazırlanmış olurlar. Öğrenciler yaz aylarında İngiltere, Kanada ve Amerika'da düzenlenen yaz okullarına öğretmenleri ile katılırlar.