Çocukların bir toplumun sürekliliğini, gelişimini sağlayacaklarını, devraldıkları kültür kalıtımını kendinden sonraki kuşaklara ileteceklerini düşünürsek, toplumların en değerli varlıkları olduğunun tartışılamaz. Bu nedenle toplumların gelecekleri olan çocuklarımızın her yönden sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesine ve bu anlamda uygulanacak eğitimle orantılıdır. Bu görevde Okul Öncesi Eğitim kurumlarına ve aileye düşmektedir.
Okul öncesi dönemde, çocukların gelişimi ve eğitimi ile ilgili istenilen amaçlara ulaşılmasında ailelerin eğitime dâhil edilmesi son derece önemlidir. Okul Öncesi dönemde  Aile Katılımı eğitim-öğrenim gören çocukların ailelerinin çocukların gelişimlerine katkıda bulunmalarıdır ve bu katılımlar eğitimin tüm evrelerinde olduğu gibi okul öncesi dönemde de oldukça büyük bir öneme sahiptir.
Bu dönemde çocuğa sağlanacak yaşantıların türü ve kalitesi yaşantının zenginliğini sağlar. Bu da yetişkinin çocuğa sağlayabileceği imkânlar ile doğru orantılıdır.
Okul Öncesi eğitim ailenin ve çocuğun eğitiminin birlikte alındığı durumlarda daha kalıcı nitelikte olduğunu bizlere göstermektedir.

Okulumda Bir Gün Etkinliği
Okulumuz velileri ile “Okulumda Bir Gün” etkinliğini gerçekleştirdik. Bu kez velilerimiz çocuk oldular ve onlara çocuklarının isimleri ile hitap edildi. Anaokulunun günlük rutinlerinden parçalara dâhil olarak derslere katıldılar.
Okula gelen velilerimiz güne sabah jimnastiği ile başladılar. Öğretmenimizin yönergesiyle ısınma ve esneme hareketleri yaptılar. Jimnastik sonrası ve kahvaltı öncesi ellerini yıkadılar ve kahvaltı sırasında öğretmenlerinin zaman zaman desteği ve uyarılarına ihtiyaç duydular.
Branş derslerinde çocuklar kadar istekli ve inanın bir o kadar da hareketliydiler…
Dans sonrası müzik öğretmenimizin dağıttığı müzik aletleri ile ritim çalışması yaptılar. Güldüler, eğlendiler ve öğrendiler…
İngilizce sınıfında öğretmenlerimizin dağıttığı bebekleri hava durumuna göre giydirdiler. İnanın babalar bebekleri giydirirken çocuklarını giydiriyor gibi son derece özenli davrandılar.  Smart boardı kullanarak oyun oynadılar “Family” şarkısını söyleyerek dans ettiler…
Her sınıf, sınıf öğretmenleri eşliğinde “Cumhuriyet ve Atatürk” temalı sanat etkinliği hazırladılar. Babalar panoları okul girişine taşırken bunları çocuklarımız için biz yaptık ifadesi yüzlerinden okunuyordu. Her sınıfın panosu okul girişinde yerini aldı.
Velilerimizi  “Okulumda Bir Gün” etkinliğimizden uğurlarken çocuk kadar şen, mutlu ve huzurlu olduklarına şahit olduk…

Sınıf İçi Aile Katılımı Etkinlikleri
Daha önceden belirlenen günler doğrultusunda velilerimiz çocuklarının sınıflarına konuk olurlar. B katılımlar Öğrencilerimizin aileleriyle ortak yaşantı geliştirmelerini, ailelerin okulumuzu & okul ortamımızdaki eğitim etkinliklerimizi yakından tanıyabilmeleri ve çocukların deneyimlerini paylaşırlar.  Meslek-hobi-beceri tanıtımları, masal okuma, mutfak etkinliği yapma vb. pek çok etkinlik yıl boyunca devam eder.