İSTEK Bilge Kağan Schools

ULUSLARARASI PROJE VE EĞİTİM PROGRAMLARI
Öğrencilerimize uluslararası farkındalık kazandırmak ve bir dünya vatandaşı olarak yetişmelerini sağlamak için gerçekleştirilen uluslararası etkinlikler, öğrenci değişim programları ve seminer çalışmaları kapsamında yürütülür.

Uluslararası programların amacı, İSTEK Acıbadem Okulları öğrencilerinin sosyal-duygusal becerilerini artırmak; kültürel ve sosyal farkındalıklarını geliştirmek; öğrendikleri yabancı dilleri gerçek ortamlarında gereksinimleri doğrultusunda kullanmalarını ve geliştirmelerini sağlamak; ortak oluşturulan proje çalışmalarında karşılıklı güven ortamı yaratmalarına ve küresel arkadaşlıklarını geliştirmelerine destek olmaktır. 

CIE – CAMBRIDGE INTERNATIONAL EXAMS
Okulumuzun isteyen  öğrencileri, uluslararası geçerliliği olan CIE Cambridge Uluslararası Sınavları alarak, başarılarını IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) sertifikası ile belgeleyebileceklerdir. Bu sertifika öğrencilerimizin uluslararası düzeyde bilgiye sahip olduklarının bir göstergesi olacak, aynı zamanda, yükseköğrenim süreçlerinde yurt içi ve yurt dışı çalışmalarında ayrı bir olanak sağlayacaktır.

FIT
Anadolu ve Fen Lisesi sınıflarında belli seviyelerde ikinci yabancı dil; Almanca öğrencileri Fit sınavlarına katılmakta ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalar almaktadırlar.

TÜBİTAK FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMA YARIŞMALARI
Öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da Fizik dalında TÜBİTAK proje yarışmasına katılmaktadır.

MODELS OF UNITED NATIONS – (MUN)
Model Birleşmiş Milletler Konferansı (Model United Nations- MUN), Birleşmiş Milletlerin gündemindeki konu ve sorunlara çözümler üretmek amacını taşımakta; teknoloji çağındaki gençlerin bu konuları araştırıp genel kültürlerini, bakış açılarını geliştirmesinde ve dünya sorunlarına farkındalık kazanmasında önemli bir rol oynamaktadır. 

İSTEK Okulları MUN Kulübü, Aralık ayında İstanbul’da bir özel okulun düzenlediği MUN konferansına, yine Aralık ayında Yeditepe Üniversitesinin düzenlediği YMUN konferansına katılmışlardır. Nisan ayında yine İstanbul’da bir özel okulun ev sahipliği yaptığı konferansa katılım sağlanacaktır. 

AFS – AMERICAN FIELD SERVICE KÜLTÜRLERARASI ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI
Öğrencilerimiz AFS -Türk Kültür Vakfının sınavlarında başarı göstererek yurt dışı ailelerin yanında kalarak eğitimlerini devam ettirmektedirler. Ayrıca bu program dâhilinde yurtdışından okulumuza öğrenceler de kabul edilmektedir.

ETWINNING AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ

Etwinning, Avrupa Birliği ve ulusal ajansın oluşturduğu, MEB’in de desteklediği, Avrupa Okullar Topluluğudur. Bilgi teknolojilerinin aktif kullanımıyla, uluslararası olarak tüm branşları kapsayan online k12 proje platformudur. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, İngilizce bölümünün yürüttüğü etwinning kulübü, partner okul olarak İspanya Barcelona INS Serrallarga lisesiyle “dubflix” adlı proje üzerine yapılmaktadır. Türk ve İspanyol öğrencilerin ortak olarak İngilizce içerik ürettiği “kısa film senaryosu ve çekimi” ve “Türkiye’de ve İspanya’da Kadın Hakları” ile ilgili İngilizce dublaj yaparak belgesel oluşturma çalışmalarını kapsar. Gelecek yıl, etwinning Erasmus plus başvurusu planlanarak  yeni projelerle  ülkeler arası ziyaretler gerçekleştirilecektir.