İSTEK Semiha Şakir Okulları

1- Alanında uzman olan eğitim uzmanları tarafından “Sınav Sisteminde Başarıya Doğru” konulu seminer verilmektedir. Bu seminerde lise öğrencilerimizin TYT, YKS, meslekler ve iş dünyası hakkında bilgi seviyelerini arttırmak ve öğrencilerimizin bilinçli bir meslek seçimi yapmaları hedeflenmektedir.

2-İSTEK Özel Semiha Şakir Anadolu Lisesi PDR Bölümü tarafından lise öğrencilerimize “TYT ve YKS” konulu bir seminer verilmektedir. Seminerde sınav modeli, sınav tarihleri, TYT ve YKS’ de yer alan soru sayıları ve ortaöğretim başarı puanı konularına yer verilmektedir.

3-11. ve 12.sınıf öğrenci ve velileri ile Müdür yardımcısı ile birlikte hedef belirleme toplantıları yapılmaktadır. Öğrencilerimizin hedefleri belirlenerek çalışma programları oluşturulmaktadır.

4-Her yıl, 11 ve 12.sınıf öğrencilerimize üniversite gezileri düzenlenmektedir. Üniversite gezileri ile öğrencilerimizin üniversite ve bölümler hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

5-Her yıl, ,PDR Bölümü tarafından” Kariyer Günü” yapılmaktadır. Düzenlen bu etkinliğe tüm lise ortaokul ve 8.sınıf öğrencilerimizin katılımı sağlamaktadır. Mezunlarımız ve Yeditepe Üniversitesi öğretim görevlilerinin katılımı ile öğrencilerimizin ihtiyacı olan meslek erbapları okulumuza davet edilerek öğrencilerimizin bilgi sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

6-Her yıl, 11. sınıf öğrencilerimiz “Mesleğimi Yaşıyorum” projesi kapsamında seçmiş oldukları meslek uzmanları yanında 1 gün süre ile staj yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz seçmeyi düşündükleri meslekleri daha yakından tanıma fırsatı bularak geleceklerini daha sağlam temellerde şekillendirebilmektedirler.

7-Tüm 12.sınıf öğrencilerimize PDR Bölümü tarafından YKS/TYT başvurusu hakkında bilgilendirme semineri yapılmakta ve YKS/TYTbaşvuruları alınmaktadır.

8-Her yıl, 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizle “Bir Gün Üniversiteli Olma Programı” yapılmaktadır. 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizle Yeditepe Üniversitesinde bir gün boyunca öğrencilerimiz üniversitede seçmiş oldukları derslere girerek bir günlüğüne üniversiteli olmaktadırlar. Gün sonunda da derslerini tamamlayarak diplomalarını alıp mezun olmaktadırlar.

9-Her yıl, lise öğrencilerimize “İnternet Sosyal Medya ve Bilinçli Kullanım” konusunda seminer verilmekte ve böylece çağımızın hastalığı konusunda öğrencilerimizin bilinçlenmeleri sağlanmaktadır.

10-Her yıl, öğrencilerimize “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı” konusunda seminer verilmekte ve öğrencilerimizin bu konuda bilinçlenmeleri sağlanmaktadır.