Eğitim Programımız

Değişim ve yeniliği ana ilkesi olarak kabul eden İSTEK Kemal Atatürk Anadolu Lisesi etik değerlerinden ve Atatürk ilkelerinden ödün vermeden, her yıl bir önceki yıldan daha ileri gitmeyi hedefleyen bir eğitim programı yürütür.

Aydın fikirli, özverili, öğrenmeye açık yönetim ve eğitim kadromuzla; uyguladığımız programlarla, sahip olduğumuz teknolojik ve fiziksel olanaklarımızla, öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası toplumların en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek için çabalıyoruz.

 Öğrencilerimiz hazırlık sınıfında yoğun bir yabancı dil programıyla karşılaşırlar. Bu seviyede öğrencilerimizin İngilizceyi 4 yönlü olarak(okuma-anlama-yazma-konuşma) kavramaları temel hedeftir. 9. sınıftan 12. sınıfa kadar Milli Eğitim Bakanlığının öngördüğü haftalık ders saatleri uygulanır. Bu ders saatlerine ek olarak her sınıf düzeyinde öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda bireysel ve sınıf düzeyinde etütler yapılır. Her sınav sonunda yapılan sınav analizleriyle sınıf başarı düzeyleri tespit edilir. Öğrencilerin eksik olduğu konular tespit edilir ve bu eksiklikler etütlerle mutlaka kapatılır.

İSTEK Kemal Atatürk Anadolu Lisesinde TYT-AYT çalışmaları 11. sınıfta yoğunlaşmaya başlar. 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz haftanın 6 günü okul derslerinden bağımsız olarak ve herhangi bir dershaneye gerek duymaksızın profesyonel eğitim kadromuzla sınavlara hazırlanırlar.Lise yıllarının başlangıcından itibaren öğrencilerimize kariyer hedeflerini belirlemeleri  konusunda rehberlik edilir. Gençlerimiz yurt içinde ve yurt dışında en iyi üniversitelere yerleştirilirler.

Lisemizde öğrencilerimiz, sorgulama, araştırma,  bilgiyi kendi zihinlerinde yapılandırarak üretmelerine  imkan verecek yaklaşım ve yöntemlerle geleceğin bilinmeyen dünyasına hazırlanır ve yıl içinde katıldıkları bir çok akademik, sosyal etkinlik ve yarışmalarla (Model Birleşmiş Milletler (MUN),  FIT in DEUTSCH / DELF, FIRST LEGO League ( FLL)yarışmaları vb.)vizyon kazanır, akademik olarak nerde olduklarını görür, farklı düşüncelere saygı duymayı ve kendi düşüncelerini açık yüreklilikle dile getirmeyi öğrenirler.

Öğrencilerimiz, zenginleştirilmiş eğitim-öğretim programları, uygulama ve laboratuvar çalışmaları ile her türlü bilgiyi deneyerek, yaşayarak öğrenirler. Fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, elektronik düzenle donatılmış sınıf ortamları öğrencilerimizin sürekli kullanımlarına açıktır.