İstek Kocaeli Schools

Fen ve Teknoloji Laboratuvarları

 Kampüsümüzde, fen bilimleri derslerinde ve araştırmalarında kullanılan 2 adet Fen laboratuvarı bulunmaktadır. Öğrencilerimizin, bilimsel düşünebilen, deney yapabilen, çözümler üreten ve araştıran bireyler olarak yetiştirilmesi temel hedeflerimiz arasındadır. Bu amaçla Fizik, kimya ve biyoloji derslerinde işlenen konularla paralel deney ve çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerimizi derste gördükleri teorik bilgiyi laboratuvarda deney ve gözlem yaparak olayları yorumlayabilen, günlük hayatla bağlantı kurabilen bireyler olarak yetiştirmekteyiz.

Bilgisayar Laboratuvarları

Bilgisayarlarımızda tüm öğrencilerin kullanımı için hazırlanmış eğitsel oyunlar, ofis programları, 3 boyutlu modelleme programları, grafik ve animasyon tasarımı programları, web tasarımı programları, yaş seviyelerine uygun kodlama programları, oyun tasarımı programları ve çeşitli programlama araçları yüklüdür. Kampüsümüzdeki her öğrencimize bir adet bilgisayarın düştüğü laboratuvarlarımızda kesintisiz internet alt yapısı bulunmaktadır. Ayrıca öğretmenlerimiz laboratuvarlarımızda bulunan kontrol yazılımı ile öğrencilerimizin çalışmalarına uzaktan müdahale edebilmektedirler. Tüm kampüslerimizde kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.

Spor Tesisleri

Kampüsümüzde açık ve kapalı spor alanlarımız mevcuttur. Basketbol, voleybol, tenis sporlarının yapıldığı kapalı spor salonlarımız, futbol sahası, basketbol sahası bulunan açık spor alanlarımız öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Resmi müsabakaların da yapılabileceği spor salonlarımızda öğrencilere ait soyunma odaları mevcuttur. 

Kampüsümüz içinde bulunan modern spor kompleksinde yarı olimpik, 4 kulvarlı kapalı yüzme havuzu bulunur. Kapalı yüzme havuzumuz, 25 m2’lik yarı olimpik ebatlara sahiptir. Havuzumuzda yüzme eğitimi ve yüzme antrenmanları, eğlenceli su oyunları, uzman eğitmenlerimizin eşliğinde yürütülür. Öğrencilerimiz, dönüşümlü olarak Beden Eğitimi ders saatleri içerisinde havuzdan faydalanır. Ayrıca Sosyal Kulüpler içerisinde yüzme stilleri öğretilir. Havuzumuz dünyada kullanılan en son teknoloji olan ozon arındırma teknolojisi ile dezenfekte olup, düzenli aralıklarla kontrollerden geçirilmektedir.

Sanat Mekanları

İSTEK Okullarında güzel sanatlar öğrencilerimizin estetik algılarının gelişmesi açısından önemli bir yer tutar.

Okulumuzda öğrencilerin kullanımına açık, müzik atölyesi, bale, halk dansları ve modern dans atölyelerinde her bir öğrencimiz, öğretmenleriyle atölyelerinde uygun ve yeterli fiziki imkânlar içerisinde grup çalışmaları dışında neredeyse bireysel olarak çalışmalar yapmaktadır. Odalarımız, müzik odası, görsel sanatlar odası, dans salonu (bale, halk dansları ve modern dans) ve drama/tiyatro çalışmalarının yapıldığı konferans salonu ile sanat eğitimi yapılmaktadır.

Derslikler

İSTEK Okulları’nda dersler eğitim teknolojisinin son yeniliklerine göre donatılan sınıflarda işlenir. Sınıflarda akıllı tahta ve barkovizyon mevcuttur. Sınıflar öğrencilerin rahatça ders işleyebilmesine olanak sağlayacak düzen ve materyallerin bulunduğu, geniş, ferah ve aydınlık mekanlar olarak hazırlanmıştır.  

Konferans Salonu

Her türlü sanatsal etkinliğin gerçekleştirildiği profesyonel teknik donanımlı konferans salonumuz 260 kişilik kapasiteye sahiptir.

Kütüphane

İSTEK Okullarında akademik programın ayrılmaz bir parçası olan kütüphane, derslere kaynaklık teşkil etmesi kadar okul kültüründe mekan olarak da büyük bir öneme sahiptir. Okullarımız genelinde kütüphanelerimiz ilköğretim ve lisenin ayrı olduğu okullarda ayrı iki kütüphane ve kütüphaneci ile hizmet vermektedir. Tek bir binadan oluşan kampüslerimizde ise iç içe geçmiş iki kütüphaneden oluşmaktadır. İlköğretim ve lise kütüphaneleri olarak kütüphane dermeleri ikiye ayrılmıştır. Anaokullarının ise kendilerine ait ayrı bir kütüphaneleri mevcuttur. Kütüphanelerimizde yaş grubu özellikleri dikkate alınarak düzenlenmiş kitaplıklarımız bulunmaktadır. Kütüphanemizdeki kaynaklar “Dewey Onlu Sınıflama Sistemine” göre sınıflandırılmaktadır.

İlköğretim kütüphanelerinde özellikle birinci kademe için öğrencilerin boylarına uygun mobilyalardan tasarlanmış kitaplıklar, masalar ve sandalyeler bulunmaktadır. Bütün İSTEK Okulları kütüphaneleri okulun merkezi bir noktasına herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir alana yerleştirilmiş ve aynı standart mobilya ve dekorasyonla döşenmiştir.

Bilgisayar, sergi alanları, panolar, afişler, fotokopi makinası, görsel materyaller kütüphanelerde bulunan en önemli teknik donanımlardır. Öğrenci ve öğretmenlerimiz derslerde okuma ve araştırma amaçlı, ders çalışma amaçlı, proje çalışmalarını ve grup etkinliklerini yapmak amaçlı kütüphaneleri kullanmaktadırlar.

Amacımız, sorgulayan, eleştirel bakış açısına sahip ve aldığı eğitimleri hayatında uygulayabilecek, gereksinim duyduğu bilgiye kolayca ulaşabilecek ve aynı zamanda tek kaynaktan değil birçok kaynaktan araştırma yapabilme donanımına sahip bireyler yetiştirebilmekte, kullanıcıya rehberlik edip önemli bir destek sağlamaktır.

Gelişen ve sürekli değişen bilgi teknolojilerinin hâkim olduğu dünyamızda kullanıcılarımızın aradıkları bilgiye ulaşmaları için danışma kaynaklarına, süreli yayınlara, bilgi kaynaklarına erişimini sağlayarak hızlı ve verimli bir şekilde donatılmış kütüphanemizde eğitim-öğretim programını desteklemekteyiz.