İSTEK'li Öğretmenler Paylaşım Konferansı'nda buluştu.

İSTEK Okulları 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına, yaklaşık 1000 kişilik öğretmen kadrosunun bir araya gelerek farklı konularda paylaşımlarda bulunduğu akademik içerikli bir konferansla başladı.

28 Ağustos tarihinde gerçekleşen İSTEK’li Öğretmenler Paylaşım Konferansı, 4 ana konuşmacının yanı sıra 5 oturumda 79 sunum ve 103 konuşmacı ile gün boyu sürdü.

Konferansın ana konuşmacıları; Erhan Ali Yılmaz “Mindfulness ile 60 Saniyede Hayatımızı Nasıl Değiştiririz?”; Dilek Livaneli “Bir Dilek Yetmez”; Dr. Kerem Dündar “Geleceğin Öğretmeninin Beyni” ve İSTEK Okulları Yabancı Diller ve Üniversite ile İlişkiler Direktörü İpek Bulduk Cooley “Dil Bilmek Özgürlüktür” başlıklı sunumlarıyla tüm öğretmenlerin ilgi odağı oldu.

5 oturumluk paralel sunumlarda, Matematikten Akıl Oyunlarına; Astronomiden Sağlıklı Beslenmeye; Eğitimde STEM uygulamalarından Yaratıcı Yazmaya; Mental Aritmetikten Oliimpik Sporlara kadar pek çok farklı branşta sunum yapıldı.

09.00-18.30 saatleri arasında gerçekleşen Konferans, İSTEK Okulları Sanat Koordinatörü Çelik Kasapoğlu’nun “İnsan ve Ses” başlıklı performansı ile sona erdi.