İSTEK ÖZEL ATANUR OĞUZ İLKOKULU VE ANAOKULU YETKİLENDİRİLMİŞ BİR IB DÜNYA OKULU

Okulumuz Dünya’nın her bölgesinden 152 ülkede 4786 okul tarafından uygulanan Uluslararası Bakalorya Organizasyonun geliştirdiği PYP ( İlk Yıllar Programı ) programını bir IB Dünya okulu olarak uygulamaya hak kazandı!

İSTEK Özel Atanur Oğuz İlkokulumuz ve Anaokulumuz 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında kültürlerarası anlayış ve saygı ile daha iyi ve daha huzurlu bir dünya oluşturulmasına yardımcı olacak araştıran sorgulayan, bilgili ve duyarlı genç insanlar yetiştirmeyi amaçlayan PYP ( İlk Yıllar Programı) programını uygulamak ve bir IB Dünya okulu olmak için Uluslararası Bakalorya Organizasyonun’a başvurdu. İki yıl süren adaylık sürecinde okulumuz, IB Dünya okulu standartlarını karşılamak için planlı çalışmalar yürüttü. Bu amaçla tüm okul yönetim ve öğretmen kadromuz IB tarafından verilen PYP’yi Gerçekleştirme, Öğretme ve Öğrenme, Ölçme değerlendirme gibi eğitimler aldılar. Okulumuzun fiziki yapısı daha derin araştırmaya ve işbirlikçi öğrenmeye fırsat vermesi için teknolojik ve akademik kaynaklarla donatıldı. Eğitim müfredatımız MEB müfredatı temelinde uluslararası müfredat standartlarını karşılayacak şekilde, araştırma ve sorgulamaya dayalı, yapılandırmacı yaklaşım benimsenerek yeniden düzenlendi.  Okulumuzun yürüttüğü pek çok çalışma sonucunda 1-2 Kasım 2017 tarihinde IB eğitmenleri okulumuzu ziyaret ederek, uygulamalarımızı yerinde değerlendirdiler. Uluslararası Bakalorya Organizasyonu, değerlendirmeleri neticesinde eğitim kalitemizin uluslararası standartları taşıdığını tescillendirerek, okulumuzu “IB Dünya Okulu” olarak yetkilendirdi. ISTEK Özel Atanur Oğuz okulları olarak Türkiye’de PYP uygulayan 28 IB Dünya Okulu arasında yerimizi aldığımızı sizlerle gururla paylaşıyoruz.

 

İstek Özel Atanur Oğuz Okulları öğrencilerini, Uluslararası Bakalorya Organizasyonu tarafından tescillendirilmiş, uluslararası standartlara sahip bir eğitime tabi tutup, araştıran-sorgulayan, dünyayı ve işleyişini anlayan, kendine güvenerek iletişim kuran, farklı kültürleri tanıyan, farklı bakış açılarını dikkate alan, uluslararası bilinci gelişmiş, küresel meseleler hakkında fikir sahibi, hem ülkesi hem dünya geleceği için faydalı eylemlerde bulunabilecek aktif, duyarlı ve sorumluk sahibi dünya vatandaşları ve hayat boyu öğrenen bireyler olarak yetiştirmeye devam edecektir.

 

Okulumuzun web sayfasından; Okulumuzun eğitim sistemi ve IB-PYP programı hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız…