İstek Kocaeli Schools

 

Sayın Veliler,

Yarına imza atması ümidiyle okulumuza emanet ettiğiniz çocuklarınız; ülkesinin değerlerini bilen, Atatürk ilke ve devrimlerinin yolunda, kökleri kültürümüzde, kanatları gelecekte dünya vatandaşı bir birey olarak okulumuzdan mezun olacaklardır.

 

Dünya gelişip, ilerlerken değişen şartlarda çağa ayak uyduran İSTEK Kocaeli Okullarının fark yaratan programlarını deneyimleyen öğrencilerimiz;  öğrenmeyi seven, bilimsel düşünceye sahip, araştırmacı, çevreyi koruyan, sanatsal beğeni ve estetik anlayış sahibi, çok yönlü, uyumlu, ülke ve küresel sorunlara duyarlı bir birey olarak nitelikli bir eğitim alacaklar.  Yaratıcı, sorumluluk sahibi, yurtsever, sorunlara çözüm getiren, dinamik, Atatürk’ün ilke ve düşüncelerini benimsemiş, üretken gençler olarak ülkemizin ve dünyanın geleceğinin aydınlık yüzleri olacaklardır.

 

1985 yılında Sayın Bedrettin Dalan tarafından kurulan İSTEK Vakfı, bugün anaokulundan üniversiteye kadar eğitim vermektedir. On üç eğitim kampüsü ile geleceğe emin adımlarla ilerleyen gençler yetiştirmektedir. İSTEK Kocaeli Okulumuz da 2020-2021 eğitim-öğretim yılında, bu merkez okullardan olmuştur. Okulumuz fiziksel alt yapısı ve alanında uzman özverili öğretmenleriyle ilimizin eğitim niteliğini artıran ve ilimize değer sağlayacak ‘’İSTEK’’ adını özenle taşıyan bir eğitim kurumudur. 

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

İSTEK Okullarında eğitim alarak ülkemizde ve yurt dışında pek çok başarıya imza atmış ablalarınız, abileriniz gibi siz de hedeflerinize ulaşmak için cesaretinizi yitirmeden devam edeceksiniz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Gençler! Cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

 


 

Barış ÇAKAR

Kampüs Müdürü