Çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini geliştirebilmek aynı zamanda farklı öğretmenlerle farklı deneyimler yaşayabilmeleri için çeşitli brans etkinlikleri düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz her brans dersine katılıp bu deneyimleri yaşamaktadır ve ilkokulda da bununla ilgili yönlendirme yapılabilmektedir.

Jimnastik Etkinliği: Temel koordinasyon becerilerini sağlama, doğru duruş pozisyonlarını alabilme, esneklik kazanma ve kaslarını çalıştırma becerilerini kazanma çalışmalarına yer verilmektedir.

Görsel Sanatlar: Atölyemizde yapılan resim aktivitelerinde hedefimiz; çocukların duygularını çizgiler aracılığı ile ifade ederken, aynı zamanda el kaslarını çalıştırması, el-göz koordinasyonunun geliştirilmesi, malzemeleri (tuz seramiği, parmak boyası, suluboya, pastel boya, akrilik boya, kil, alçı, pullar, simler, boncuklar ve atık malzemeler) ve öğretilen teknikleri renk kullanımına dikkat ederek amacına uygun olarak kullanabilmesi, figürlerle anlaşılır kompozisyon oluşturabilme ve başladığı işi bitirme becerisinin kazandırılmasıdır. 

Müzik Etkinliği: Çocuklara hayatın içinde de müzik olduğunu gösterebilmek amacıyla çeşitli müzik aletleri tanıtılır ve müzik kulaklarını geliştirebilmek için şarkı, drama ve oyun etkinlikleriyle desteklenir.

Satranç Etkinliği: Eğlenerek strateji geliştirmelerini sağlamak, pratik düşünme becerileri öğrenebilmek amacıyla yapılan bir etkinliktir. Bu etkinlik ile öğrencilerimiz problem çözme, özgürce kararlar verebilme, strateji geliştirme becerilerini geliştirirler.

Bale/Modern Dans: Bale/Modern Dans etkinlikleri ile öğrencilerimizin koordinasyon, denge, esneklik, dayanıklılık, estetik ve disiplin becerilerinin gelişmesi hedeflenmektedir. Duygularını müzik ve dansla ifade edebilme becerileri geliştirmektedirler.

Bilgisayar Etkinliği: Program içerisinde yer alan Bilgisayar Etkinlikleri çocuğun yararına ilkesi gözetilerek yerine getirilmektedir ki, öğrencilerimizin matematik ve dil alanındaki kavramsal becerilerinin yanında ince motor becerilerinin gelişmesini de desteklemektedir. Bilgisayar etkinliklerinde çocuklarını sınıf düzeylerine uygun ve işlenen ünitelerle ilgili oyun, eğitici video gibi programlara yer verilir.