İSTEK ACIBADEM OKULLARI BAKIRKÖY 3. ROBOTİK VE KODLAMA FESTİVALİ’NDE

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Robotik ve Kodlama Festivali’ ‘İstanbul Havacılık Müzesi’nde kutlandı. ‘Hayallerimizi Uçuyoruz’ sloganıyla etkinlik bu yıl 2-3 Mayıs tarihinde gerçekleşti. Öğrencilere yönelik drone ve maket uçak yarışları, mini sumo ve çizgi izleyen robot yarışları, robotik, kodlama, dijital zekâ, makine öğrenme (AI/ML), 3D yazıcı, Arduino, We Do2, 3B yazıcı, tasarım, seramik ebru, resim gibi atölyelerin olduğu programa Türkiye’nin her yerinden katılım sağlandı.

İSTEK Okulları Bilişim Teknolojileri Bölümü olarak Bakırköy 3. Robotik ve Kodlama Festivali’nde tam katılım göstererek açılan stantlarda STEAM projelerimizi sunma ve yeni projeler keşfetme fırsatı bulduk.

İSTEK Acıbadem Robotik ve Kodlama Kulübü 7. Sınıf ve lise öğrencileri geliştirdikleri “T-shirt Katlama Makinası”,”İçecek Makinası” ve “Poşet Çay Sallama Makinası” projeleri ile katıldılar. Özellikle “T-shirt Katlama Makinası” katılımcılar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Katılım gösterilen 2 gün boyunca öğrenciler proje tabanlı düşünme ve tasarım odaklı düşünme becerilerini eğlenerek geliştirdiler.