2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı

İSTEK Acıbadem Ortaokulu Öğrencileri Lösemiye Karşı Lösev’le El Ele
Okulumuz 7. sınıf öğrencileri, 6 Kasım 2014 Perşembe günü anlamlı bir etkinliğe imza attı. Öğrencilerimiz, okudukları “Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu” adlı kitaptan ilham alarak lösemi hastası kardeşlerine destek olmak amacıyla bir yiyecek kermesi düzenlediler.  Ailelerinin de yardımını alan 7. sınıflarımız, getirdikleri yiyeceklerin gün boyu satışını gerçekleştirdiler ve elde edilen 770 TL geliri LÖSEV’e bağışladılar.

Kanser Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte okulumuzun bir de konuğu vardı. 7. sınıflarımızın Türkçe dersi kapsamında Kasım ayı kitabı “Sadako ve Kâğıttan Bin Turna Kuşu”nun Türkiye yayımcısı Beyaz Balina Yayınları ve LÖSEV’in ortak hazırladıkları bir çalışmada gönüllü olan tiyatro sanatçısı Özgür ÖZGÜLGÜN.

Konuğumuz, Hiroşima’da yaşanan nükleer felaketin ardından Sadako Sasaki gibi birçok çocuğun dramını, belgesel filmlerden alıntılarla anlattı. Öğrencilerin katılımı ile de zenginleşen sohbet, hem eğitici hem de düşündürücüydü. Sunumdan çok etkilenen öğrencilerimiz için yaptıkları yiyecek kermesi etkinliği daha da anlam kazandı.

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı

Osmangazi  İlkokulu’na Fen Laboratuvarı Malzeme Desteği
Fen laboratuvarında malzeme eksiği yaşayan Kadıköy-Osmangazi İlkokulu’na, deneylerle yaparak yaşayarak öğrenmelerine katkıda bulunmak  amacıyla deney malzemeleri yardımı yapıldı.

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı

İSTEK’li Öğrencilerden Edirne’deki Kardeşlerine Yeni Yıl Desteği...
İSTEK Okulları’nın 7000 öğrencisi, Edirne’deki dar gelirli kardeşlerine yeni yıl sürprizi yaptı.Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın belirlediği 5 okulda 1.150 öğrenciye ayakkabı ve kıyafet alan İSTEK’li öğrenciler, yardım için topladıkları paranın bir kısmıyla da okullara kırtasiye, laboratuar, spor ve temizlik malzemeleri aldı.

26 Aralık Çarşamba günü Edirne’ye giden öğrenciler hediyeleri arkadaşlarına kendi elleriyle verdi.İSTEK Okulları, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan'ın girişimleriyle Edirne'deki dar gelirli öğrencilere yeni yıl hediyesi vermek üzere bir proje başlattı. Edirne’de maddi olanakları kısıtlı 5 okul belirlenerek, bu okullar ve öğrencileri için ihtiyaç listesi hazırlandı. İSTEK Okulları’nın 8 kampüsünden 7000 öğrencinin katıldığı proje kapsamında, daha önceden belirlenen ayakkabı, kıyafet, oyuncak, kırtasiye, temizlik, spor ve laboratuar malzemeleri gibi ihtiyaçlar temin edilerek her okul için ayrı ayrı paketlendi.

İSTEK Okulları’nın farklı kampüslerinden 40 öğrenci ve öğretmen, malzemelerle birlikte Edirne’ye gelerek Cumhuriyet, Fevzipaşa, Mustafa Necati ve Meriç İlkokulu ile Mimar Sinan Ortaokulu’nu ziyaret etti. Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ile birlikte okulları gezen İSTEK’li öğrenci ve öğretmenler hazırladıkları hediyeleri kardeşlerine teslim etti.

İSTEK Okulları Genel Müdürü Ali İhsan Özyazgan kampanyayla ilgili görüşlerini; "Öğrencilerimizin desteğiyle Edirne'deki öğrencilerin ve okulların tüm isteklerini karşıladık. Bu hediyeleri dağıtmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bundan sonra da sosyal sorumluluk projemiz ilçe bazında devam edecek" sözleriyle belirtti.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ise İSTEK Okulları’na teşekkür ederek "Sosyal sorumluluk anlamında güzel bir örnek sergilendi. Her öğrencinin ismiyle hazırlanmış ve içinde botu, montu, eşofman takımı, çorabı ve atkısının bulunduğu hediye poşetleri var. Bunun haricinde bazı okulların spor ve kırtasiye malzemesi ihtiyacı da vardı.  

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı

Kadıköy’den Doğubeyazıt’a 1500 km’lik Gönül Köprüsü

Sosyal sorumluluk çalışmalarına 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılının II. Döneminde de devam eden okulumuz,  oluşturduğu 1500 km’lik gönül köprüsü ile Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde yer alan 14 Nisan İlköğretim Okulu’na 18 koli kıyafet, kırtasiye ve temizlik malzemeleri yardımında bulundu. Toplumsal birlik ve beraberlik açısından bu tür çalışmalara önem veren okulumuz, bu doğrultudaki çalışmalarını önümüzdeki günlerde de sürdürecektir. Gönül köprüsünün oluşmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimizi yürekten kutluyoruz.

Kararan Umutları Küçük Mavi Kapaklar ile Aydınlatıyoruz.
Eco-School programı kapsamında yaptığı çevreci çalışmalar nedeniyle 2007 yılından bu yana yeşil bayrak ödülü sahibi olan okulumuz, çevre ve sosyal sorumluluk projelerini birleştirerek güzel bir etkinliğe daha imza attı. Proje doğrultusunda okulumuz öğrencileri tarafından toplanan 300 kg mavi kapak Ataşehir Belediyesi’ne teslim edilmiş ve kapakların karşılığı olarak alınan tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi bir vatandaşımıza teslim edilmiştir. Bu projeye getirdikleri kapaklarla büyük destek veren öğrencilerimizi kutluyoruz.

Kimsesizlerin  Kimsesi Olduk.
2011-2012 Eğitim Öğretim yılında sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdüren okulumuz  Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Okmeydanı Yetiştirme Yurdu’nda kalan, yaklaşık 50 çocuğun ihtiyacını karşılayacak düzeyde kırtasiye malzemeleri, kıyafetler, hikaye kitapları ve çok sayıda temizlik malzemesi yardımında bulunmuştur.

Van İçin Tek Yürek Olduk.
Yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle bölgesine de örnek olan İSTEK Özel Acıbadem İlköğretim Okulu; yaşadığımız Van depreminin ardından büyük bir hızla organize olmuş ve okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci velilerinin büyük desteği ile 2 gün içerisinde temizlik malzemeleri, kıyafet, soba ve battaniye gibi ürünlerden oluşan 33 koli yardım malzemesi toplayarak Van’a göndermiştir.

Yeni Yılda Kimsesizlerin Kimsesi Olduk.
Darülaceze sakinlerine destek vermek amacıyla, okulumuzda gerçekleşen yılbaşı kermesinde öğrencilerimizde görev aldılar. Darülaceze’deki yaşlıların hazırladığı 270 parçadan oluşan ve tanesi 5 liraya satılan hediyelik eşyaların satış sorumluluğunu üstlenen öğrencilerimiz, iki günün sonunda üstlendikleri görevi büyük bir başarı ile tamamladılar.

Yeni Kitap Kurtları Oluşturduk.
Kütüphanesi olmayan ve bu konuda sıkıntılar yaşayan Bursa-İnegöl Mesudiye İlköğretim okuluna 712 kitap yardımında bulunarak kütüphane oluşturma yolunda ilk büyük adımı attık. İlerleyen dönemlerde yeni çalışmalarla kardeş okulumuzun kütüphanesini daha da zenginleştireceğimize inanıyoruz. Okudukları kitapları Bursa’daki kardeş okulumuza bağışlayarak bu projenin en büyük destekçisi olan öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz.

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı

644 Fıstık Çamı Diktik.
Okulumuz I. ve II. kademe öğrencileri ile başladığımız projenin ilk ayağı olarak Şile ilçesine bağlı Değirmençayırı köyünde 644 fıstık çamı ağacının dikimi yapıldı. Yapılan çalışma ile etkinliklere katılan ilköğretim öğrencilerinin çevre konularına dikkatleri çekildi, bu konuda düşünmeleri ve fikir üretmeleri sağlandı. Toplumun tüm kesimlerini çevre konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazandırmak ve sorunların çözümünde fertlerin aktif katılımlarını sağlamak, okulumuzun çevre eğitimindeki temel hedefidir. Bu projeyle bölge fıstık çamı açısından zenginleşecek ve bu ağaçlardan elde edilen fıstıklarla köylülere yeni bir geçim kapısı aralanacak.

Omurilik Felçlileri İçin Eşya Piyangosu Satışı
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Hüsnü Ayık Özel Bakım Merkezi yararına yaptığımız eşya piyangosu satışından 500 TL gelir elde edildi.

Kardeş Okullara Eğitim Malzemesi Yardımı
İhtiyaç sahibi okullar için başlattığımız sosyal sorumluluk projelerimiz bu yıl da devam ediyor. Velilerimiz ve öğrencilerimizin büyük desteği ile toplanan 30 koli eğitim malzemesi Ordu Gölköy'e bağlı Güzelyurt İlköğretim Okulu ve Güzelyurt Lisesi ile Esentepe İlköğretim Okulu'na gönderildi. Velilerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.