İlkokul küçük yaşta öğrencilerin yeteneklerinin ve ilgi alanlarının keşfedildiği bir süreçtir. Bu doğrultuda, öğrencilerimizin çeşitli sosyal ve sportif alanlarda merakını uyandırmak, kendi potansiyellerini keşfederek en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak ve aynı zamanda bedensel, zihinsel, sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla okul programımızda Seçmeli Sosyal Etkinlik (SET) derslerine yer vermekteyiz. Bu kapsamda, öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendi seçimlerini yaparak; Görsel Sanatlar, Müzik, Halk Oyunları, Bale & Modern Dans, Yüzme, Jimnastik, Satranç, Drama, Bilişim Teknolojileri ve English Club gibi birçok alanda eğitim almalarına fırsat sunmaktayız.

SET derslerimiz Pazartesi günleri 2 ders saati süresince, okulumuzda veya dersin içeriğine uygun ortam ve şartlarda, alanında uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilmektedir.

SET (Sosyal Etkinlik) derslerinin öğrencilerimize sene başında tanıtımı yapılır. Öğrenciler tercihlerine göre sosyal etkinliklere yerleştirilir. İlgili set dersinin kota sayısı gözetilerek yerleştirme yapılır. İki hafta deneme süresi verilir. Deneme süresinin sonucunda öğrenci bulunduğu SET dersine devam etmek istemez ise bir defaya mahsus olarak set değişikliği yapılmasına izin verilir. Dönem içerisinde SET değişikliği yapılmaz.