2019-2020 BAŞARILAR

LGS
  • 2020 LGS’de ; tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan yapan İSTEK Acıbadem Ortaokulu öğrencimiz Ege Balcı
KARTİNG
  • İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi öğrencimiz Yiğit Arslan, 9-10 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşen Türkiye Karting Şampiyonası 7. Ayak yarışları Formüla Junior kategorisinde BİRİNCİ oldu.
YÜZME
 
Kadıköy İlçesi 96. Yıl Cumhuriyet Kupası Gençler Yüzme Yarışları 
  • Kaan Yılmaz 50 metre serbest ve kelebek branşlarında BİRİNCİ
  • Nil Beliz Ören 50 metre serbest ve kelebek branşlarında BİRİNCİ
  • Görkem Gürpınar 50 metre serbestte ikinci ve 50 metre kurbağalamada BİRİNCİ
  • Arda Çakın 50 metre sırt branşında BİRİNCİ ve 50 metre serbestte ÜÇÜNCÜ
  • Ceren Çetemen 50 metre sırt branşında BİRİNCİ
  • Doğa Kaleağası, 50 metre kelebek ve serbest branşında İKİNCİ 
  • Ece Hürmeriç 50 metre kurbağalamada birinci ve 50 metre serbestte ÜÇÜNCÜ 
  • İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi Kız ve erkek takımları 4 x 50 metre serbest bayrak yarışında BİRİNCİ 
RİTMİK CİMNASTİK
  • Duru Gülşen: Ukrayna’da yapılan sekiz ülkenin katıldığı Lviv Ulusal Akademik Opera ve Bale Tiyatrosunun düzenlediği online yarışmada İKİNCİLİK
  • Duru Gülşen: International Savkar Marmara Pearl Rhythmic Gymnastics Cup’ta Yıldızlar Kategorisi labutta BİRİNCİLİK
  • Asya Şeker: 1 Mart 2020 tarihinde Avustralya’da düzenlenen 2019 Yılının Sporcuları Ödüllerinde Ritmik Jimnastik branşında YILIN ULUSLARARASI GENÇ SPORCUSU ÖDÜLÜ, genel klasmanda BRONZ MADALYA
  • 11 Mart 2020 tarihlerinde Burhan Felek 50. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okullar arası Ritmik Cimnastik yarışmalarında:
  • Asya Şeker ve Doğa Ceyhan: Takım olarak İSTANBUL BİRİNCİLİĞİ
  • Asya Şeker: Ferdi branşta İSTANBUL İKİNCİLİĞİ
  • Doğa Ceyhan: Ferdi branşta İSTANBUL ALTINCILIĞI
  • Duru Gülşen: Ferdi branşta küçükler kategorisinde İSTANBUL15’İNCİLİĞİ
DESTINATION IMAGINATION
  • DI takımı “MühenDIsler”: 28, 29 Şubat - 1 Mart 2020 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Destination Imagination Türkiye Turnuvası mühendislik görevi TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ
FIRST LEGO LEAGUE
  • Robobadem: Yeditepe Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen FLL İstanbul Lise turnuvasında robot performansta 220 PUAN
BİLİM

Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi

  • İSTEK Özel Acıbadem Ortaokulu öğrencilerimiz Zeynep Duygulu, Onur Odabaş ve Ali Taha Hasanlar , İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülmekte olan “Temel Fikirlerden Temel Bilimlere -Bilim Olimpiyatları – Projesi” kapsamında 5. sınıf öğrencilerine uygulanan Öğrenci Seçme Sınavının 1. aşamasını geçerek ikinci aşama sınavında okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. 5-B sınıfı öğrencilerimiz Zeynep Duygulu yapılan 2. aşama sınavını da geçerek ilçedeki Bilim Olimpiyatları Sınıfına girmeye hak kazandı. 
ZEKA OYUNLARI
  • İSTEK Acıbadem Okulları öğrencilerimiz, Matematik Bölümü tarafından yürütülen Akıl Oyunları Kulübü sayesinde oyun stratejileri planlama, rakibin tepkisini öngörme ve akıl yürütme gibi konularda becerilerini geliştiriyor. Okulumuzda düzenlenen Mangala Turnuvası'nda  Ortaokul’dan Berk Sayitoğlu Birinci,Fen Lisesi 9.sınıf öğrencimiz Alp Hasan Şimşek BİRİNCİ, 11.sınıf öğrencimiz Alper Tunga İKİNCİ oldu. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
SATRANÇ
  • 9-10 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Ataşehir'de düzenlenen İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliği Ataşehir Grup Turnuvasında İSTEK Özel Acıbadem İlkokulu birinci sınıf öğrencimiz Arda Maden, 7 yaş açık kategorisinde oynadığı 6 partiyi de kazanarak namağlup BİRİNCİ olarak altın madalya ve para ödülü kazandı.