2016-2017 BAŞARILAR

        FLL TURNUVASI

  • 18-19 Şubat tarihlerinde Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Bilim Kahramanları Buluşuyor/First Lego League Turnuvaları'nda İSTEK Acıbadem Okulları Lego Kulübü öğrencileri, Sena Sığıncı, Berkay Hanımeli, Devrim Paşahan, Arda Özçam, Efe Çolakoğlu, Berk Bilgin, Bartu Özer ve Fizik Öğretmenimiz Müge Akın Uğur, hazırladıkları “Yarasalarla Karanlıktan Aydınlığa” isimli çalışmalarıyla Duyarlı Profesyonellik Ödülü aldı.

        ZEKA OYUNLARI

  • Türk Beyin Takımının  15 Ekim 2016 tarihinde il genelinde yaptığı Sporcu Yetiştirme Programı Sınavında  İSTEK Acıbadem Fen lisesi 11.sınıf  öğrencimiz Sarp Baran Dökme BİRİNCİ oldu.

       OKULİSTİK

  • 6.Okulistik Değerlendirme Sınavında İSTEK Acıbadem İlkokulu 4.sınıf öğrencimiz Irmak Kıravat TÜRKİYE BİRİNCİSİ oldu.

       CİMNASTİK

  • 8-9 Nisan 2017 tarihlerinde Mersin'de yapılan Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonasında İSTEK Acıbadem Ortaokulu öğrencimiz Asya Şeker, küçük kız ferdi kategorisinde çember aletinde TÜRKİYE BİRİNCİSİ, genel ferdi sıralamada TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ oldu.
  • 22 Şubat 2017 tarihinde İstanbul'da yapılan Okul Sporları Küçükler Ritmik Cimnastik Müsabakalarında, İSTEK Acıbadem Ortaokulu 5. sınıf öğrencimiz Asya Şeker İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

       YÜZME

  • 16-17 Ocak 2017 tarihlerinde Tozkoparan Yüzme Havuzunda yapılan Meb Okul Sporları Gençler Yüzme İl Birinciliği Müsabakalarında İSTEK Acıbadem Genç Erkek Yüzme Takımı ( Ege Çiner, Barış Baran Gürsoy, Alperen Keskin, Temuçin Albay, Hasan Emre Moğultay, Yağız Şentürk) 87 katılımcı okul arasında ilk 10'un içine girerek yarı finale gitmeye hak kazandı.
     
  • 11-12 Şubat 2017 tarihlerinde Aksaray'da yapılan Okul Sporları Gençler Grup Müsabakalarında İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi Genç Erkek Yüzme Takımı (Barış Baran Gürsoy, Ege Çiner, Alperen Keskin, Temuçin Albay, Hasan Emre Moğultay, Yağız Şentürk) 6x50 serbest stilde ve 4x50 karışık bayrak yarışlarında ÜÇÜNCÜ, genel takım sıralamasında İKİNCİ oldu. 4-5 Mart 2017 tarihlerinde Bursa'da yapılacak olan Okul Sporları Gençler Yüzme Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
     
  • 8-9-10 Mart 2017 tarihlerinde Tozkoparan Yüzme Havuzunda yapılan Okul Sporları Yıldızlar yüzme İstanbul Birinciliği Müsabakalarında İSTEK Acıbadem Ortaokulu öğrencimiz Kaan Yılmaz 200m Serbest ve 200m Kelebek branşında İSTANBUL BİRİNCİSİ, 400 Serbest ve 100 Serbest branşında İSTANBUL İKİNCİSİ, Demir Demiral 100 Kelebek branşında İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu. İSTEK Acıbadem Yıldız Yüzme Takımı 4x200 Serbest, 4x100 Serbest ve 4x100 Karışık Bayrak yarışlarında ve toplam puanlamada İSTANBUL DÖRDÜNCÜSÜ olarak yarı finallere katılmaya hak kazandı.
     
  • 20-22 Mart 2017 tarihlerinde Tozkoparan Yüzme Havuzunda yapılan Okul Sporları Küçükler Yüzme İstanbul Birinciliği Müsabakalarında, İSTEK Acıbadem Ortaokulu öğrencimiz Derin Eşiyok 50m Sırtüstü branşında İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.
     
  • 24 Mayıs 2017 tarihinde Tozkoparan Yüzme Havuzunda yapılan Okul Sporları Minik-B Yüzme İl Birinciliği Müsabakalarında İSTEK Acıbadem İlkokulu öğrencimiz Sami Mehdi, 50m Serbest branşında İSTANBUL İKİNCİSİ ve 50m Kelebek branşında İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.
     
  • 06-07 Nisan 2017 tarihinde Burhan Felek Yüzme Havuzunda yapılan Okul Sporları Kadıköy ilçe şenlikleri Minik A, Minik B, Küçükler, Yıldızlar ve Genç­ler Yüzme Müsabakalarında İSTEK Acıbadem Okulları öğrencilerimiz aşağı­daki dereceleri aldılar:

* Minikler B kategorisinde ilkokul öğrencimiz Sami Mehdi 25m kelebek ve serbest branşlarında İLÇE ŞAMPİYONU oldu.

* Minik A kategorisinde ilkokul öğrencimiz Ecem Mina Akın 50m kele­bek branşında İLÇE İKİNCİSİ, Minik A Kız Takımı (Ecem Mina Akın, Alya Divani, Bilge Defne Gürkan, Merve Erensoy, Ata Rüzgar Erol) 4x50 karışık ve serbest bayrak yarışlarına İLÇE İKİNCİSİ oldu.

* Küçükler kategorisinde öğrencimiz Derin Eşiyok 50m sırt branşında İLÇE ŞAMPİYONU, 50m kelebek branşında İLÇE İKİNCİSİ, Kerem Meh­di 50m kelebek ve serbest branşlarında İLÇE ÜÇÜNCÜSÜ, Küçük Erkek Takımı (Kerem Mehdi, Ali Hamza Erdağ, Efe Oğuz, Efe Kurdoğlu, Tuna Kıralioğlu) 4x50 karışık ve serbest bayrak yarışlarına İLÇE ÜÇÜNCÜSÜoldu.

* Ortaokul öğrencilerimiz İdil Ekin Taşar 50m kurbağada İLÇE İKİNCİSİ ve 50m serbest branşında İLÇE ÜÇÜNCÜSÜ, Demir Demiral 50m kele­bek branşında İLÇE ŞAMPİYONU ve 50m serbest branşındaİLÇE İKİN­CİSİ, Görkem Gürpınar 50m sırt branşında İLÇE ŞAMPİYONU oldu.Takım Puanlamasında Yıldız Erkek Takımı (Demir Demiral, Gör­kem Gürpınar, Arda Çakın, İdil Ekin Taşar ) İLÇE İKİNCİSİoldu.

* Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Barış Baran Gürsoy 50m serbest bran­şında İLÇE ŞAMPİYONU, 50m Kelebek branşında İLÇE İKİNCİSİ, Temu­çin Albay 50m kurbağa branşında İLÇE ŞAMPİYONU, 50m sırt branşın­da İLÇE ÜÇÜNCÜSÜ, Ege Çiner 50m sırt branşında İLÇE İKİNCİSİ, Em­re Moğultay 50m kurbağa branşında İLÇE ÜÇÜNCÜSÜ, Genç Erkek Ta­kımı ( Barış Baran Gürsoy, Ege Çiner, Temuçin Albay, Hasan Emre Mo­ğultay, Yağız Şentürk) 4x50m serbest bayrak yarışındaBİRİNCİ, 4x50m karışık bayrak yarışında İKİNCİ oldu. Toplam takım puanlama­sında İSTEK Acıbadem Okulları Genç Erkek Takımımız İLÇE ŞAMPİYO­NU oldu.

  • 5-6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Samsun' da yapılan Okul Sporları Yıldızlar Yüzme Grup Müsabakalarında İSTEK Acıbadem Ortaokulu öğrencimiz Kaan Yılmaz 100m - 200m Kelebek ve 200m Serbest branşlarınca Grup ÜÇÜNCÜSÜ oldu ve 2-4 Haziran tarihlerinde Niğde' de yapılacak olan Yıldızlar Yüzme Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

          BASKETBOL

  • Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği İlkokullar Arası Basketbol Turnuvasında İSTEK Acıbadem İlkokulu Basketbol Takımımız İLÇE BİRİNCİSİ oldu.
  • Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Düzenlemiş Olduğu Liseler Arası Basketbol Turnuvasında İSTEK Acıbadem Lisesi Basketbol Takımımız İLÇE BİRİNCİSİ oldu.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Liseler Arası Basketbol Turnuvasında Genç B Erkek Basketbol Takımımız 1. BÖLGE ŞAMPİYONUoldu.

          YELKEN

  • 03-04 Haziran 2017 tarihlerinde Sakarya'da yapılan Liseler Arası Türkiye Kürek Şampiyonasında İSTEK Acıbadem Okulları öğrencimiz Hamdi Taha Erdağ , Genç B Erkek kategorisinde TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

          MASA TENİSİ

  • 16 Ocak 2017 tarihinde İSTEK Atanur Oğuz Okulları tarafından düzenlenen 11. Geleneksel Masa Tenisi Turnuvası’nda, İSTEK Acıbadem Ortaokulu Yıldız Erkekler Takımı  (Resul Eryurt, İrfan Yiğit Köroğlu, Eniscan Ennouni) DÖRDÜNCÜ, İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi Genç Kız Takımı (Pınar Yılmaz, Zeynep Gürsoy, Ekin Sayar) İKİNCİ, İSTEK Acıbadem Fen Lisesi Genç Kız Takımı (Mina Esin Tanaltay, Aleyna Sezin Güllü, Gonca Toker) DÖRDÜNCÜ, İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi Genç Erkek Takımı (Denizcan Akkuş, Sarp Baran Dökme, Berke Sarıbıyık) DÖRDÜNCÜ oldu.
     
  • Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği masa tenisi müsabakalarında İSTEK Acıbadem Ortaokulu 5.sınıflardan oluşan Küçükler Takımı ÜÇÜNCÜ, 6.ve 7. sınıflardan oluşan Yıldız Takımı DÖRDÜNCÜ oldu.

    SATRANÇ

  • III. İSTEK Okulları Satranç Takım Turnuvası Bilge Kağan Okulları'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Turnuva sonucunda  İSTEK Acıbadem İlkokulu ÜÇÜNCÜ  oldu.
     
  • Türkiye Satranç Federasyonu ve Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar arası satranç turnuvasında İSTEK Acıbadem İlkokulu Satranç Takımımız ,minikler kategorisinde ÜÇÜNCÜ oldu. Bireysel kategoride ise 1.sınıf öğrencimiz Ömer Tunalı ÜÇÜNCÜ oldu.
     
  • 14 Mart 2017 tarihinde yapılan MEB İstanbul Kadıköy Okul Sporları Satranç Şampiyonasında İSTEK Acıbadem Ortaokulu (Küçükler) Satranç Takımımız Kadıköy İLÇE ŞAMPİYONU oldu. Bireysel sıralamada ise 6.sınıf öğrencimiz Mustafa Cem Şişik BİRİNCİ, Türker Gülan İKİNCİ , Pelin Üsten ÜÇÜNCÜ, Ege Topayan DÖRDÜNCÜ oldu.