Bir uluslararası proje olan Eko Okul çalışmaları kapsamında,  bu yıl ele alacağımız konu “SU” dur. 

 

Proje kapsamında planladığımız etkinlikler dahilinde öğrencilerimizi suyun önemi, su kaynakları ve su tasarrufu hakkında düşündürürken, bu konular ile ilgili neler yapabileceğimizi tartışacağız. Geçen yıllarda başlatmış olduğumuz “Atık Pil” ve “Mavi Kapak” toplama çalışmalarımız da devam etmektedir. Bunun yanı sıra “Atık Çeşitleri, Geri Dönüşüm ve Atıkların Azaltılması” öğrencilerimizin üzerinde düşünüp, eyleme geçmesi için destekleyeceğimiz konular arasındadır. 

Çevre koruma konusunda bilgili olmamız, bu bilgi dahilinde çevre bilinci kazanmamız ve bu bilinci davranışlarımıza yansıtmamız büyük önem taşımaktadır. Çevre dostu davranışlar kazandırmak, kendini doğanın bir parçası olarak gören nesiller yetiştirmek ve gelecek nesillere daha temiz ve yeşil bir çevre bırakabilmek en büyük hedefimizdir. Aile katılımı çalışmaları ile zaman zaman sizlerden de destek alacağız.

 

İstek Acıbadem Ailesi olarak, attığımız küçük ama etkisi büyük adımlarla, yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir çevre çalışmalarımızı yürüterek, sizlerin de vereceği destekle ülkemizin geleceğini aydınlatmayı hedeflemekteyiz. 

                                                               

Özlem BOĞAHAN                                            Eco School Koordinatörü                            

Gizem YAPRAK                                                Eco School Koordinatörü                            

Füsun SIRMACI                                                Okul Müdürü   

 

Her türlü soru ve önerileriniz için;

Özlem BOĞAHAN (ozlem.bogahan@istek.k12.tr) 

Gizem YAPRAK (gizem.yaprak@istek.k12.tr) ulaşabilirsiniz.