İSTEK Acıbadem Okulları

Eğitimdeki hedefimiz öğrencilerin akademik gelişimlerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Spor salonlarımız sağlıklı bireyler yetiştirme hedefimize ulaşmamıza imkan sağlar. 
Kampüslerimizde açık ve kapalı spor alanlarımız mevcuttur. Basketbol, voleybol, hentbol, badminton, tenis sporlarının yapıldığı kapalı spor salonlarımız, öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Dans, bale ve cimnastik çalışmaları için kullanılan aynalı odalarımız bulunmaktadır. 

Olimpik müsabakaların da yapılabileceği spor salonlarımızda öğrenci ve öğretmenlere ait soyunma odaları ve duşlar mevcuttur. Kapalı spor salonlarımızda seyirciler için yeterli kapasitede tribünümüz vardır. 

Kampüslerimiz içinde bulunan modern spor kompleksinde yarı olimpik, 6 kulvarlı kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Kapalı Yüzme havuzlarımız, 25 m2lik yarı olimpik ebatlara sahiptir. Havuzlarımızda yüzme eğitimi ve yüzme antrenmanları, eğlenceli su oyunları, eğitmenlerimizin eşliğinde yürütülmektedir.

Öğrencilerimiz dönüşümlü olarak Beden Eğitimi ders saatleri içersinde havuzdan faydalanmaktadır. Ayrıca Sosyal Kulüp ve Bireysel Etkinlik Programı içersinde yüzme stilleri öğretilmektedir. Türkiye ve dünya çapında milli takımlarda ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirilmektedir.