İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi, Uluslararası Bakalorya Diploma Programı IB DP’yi uygulama onayını 7 Temmuz 2014 tarihinde alarak, uluslararası eğitim kalitesini bir kez daha tescilledi. Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı (DP), öğrencinin okul hayatında üniversiteye girmeden önce aldığı iki yıllık bir program. 1960’lı yıllarda uluslararası okullar tarafından uluslararası okulların üniversiteye girişlerde tanınmış bir yeterlilik olarak kullanması için geliştirilen bu program, bugün, tüm dünya çapında uluslararası okullar tarafından kullanılıyor ve dünyadaki üniversitelerin genelinde üniversiteye girmek için uygun bir yeterlilik olarak tanınıyor. Pek çok ülkede bu program ayrıca birçok ulusal okul tarafından kendi ulusal programlarını desteklemek için ve öğrencilerin üniversiteye başladıklarında yüz yüze gelecekleri akademik zorluklara karşı daha sağlam bir hazırlık sağlamak için kullanılıyor. Öğrencilerinin çoğunu yurt dışındaki üniversitelere hazırlayan Türkiye’deki okullar bu programı kullanmaya 1990’lı yıllarda başladı ve bu sayede öğrencilerinin yurt dışındaki iyi üniversitelere kabulünü kolaylaştırdı. Bugün Türkiye’de Diploma Programı’nı öğreten IB Dünya Okulu olarak yetkilendirilmiş 34 okul bulunuyor. İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi de IB Diploma Programını uygulamak için yetkilendirildi. Türkiye’de IB Programlarını uygulamak üzere yetkilendirilen çok fazla okul yok, dolayısıyla bu büyük başarının haklı gururunu yaşıyoruz...

IB Diploma Programı’nı uygulamak için yetkilendirilmek gerçekten çok büyük bir başarı. Programı uygulamak için çok sıkı bir altyapı hazırlayarak, tecrübeli IB hocaları ve dünyada geçerli olan en iyi kaynakları seçtik. Çok meşakkatli yollardan geçtik ve denetimlerde başarılı olduk.

Öğrencilerimizin gerek sosyalleşmesi, gerek dünya insanı olması, gerekse sanat, müzik, spor alanlarında donanım sahibi olmaları açısından bu program çok önemli. IB Diploma Programı kapsamında akademik derslerin yanı sıra Bilgi Kuramı ve Toplumsal Hizmet konuları da öne çıkıyor.