Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı

Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı

Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı

                        
Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı’nın sonuçları belli oldu

İSTEK Okulları tarafından düzenlenen Türkiye’de 18 yaş altı seviyeye yönelik ilk olimpiyat olan Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı, Yeditepe Üniversitesi, MEB ve Türk Beyin Takımı işbirliğiyle gerçekleşti.
Türkiye’nin 30 ilinden 177 lise öğrencisi, Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı finallerinde derece almak için yarıştı.
11-12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleşen Olimpiyatın BİRİNCİSİ Robert Koleji öğrencisi Efe Alan, İKİNCİSİ Galatasaray Lisesi öğrencisi İlay Zehra Şenay, ÜÇÜNCÜSÜ ise Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Yunus Emre Büyükkale oldu.
İSTEK Okulları Türkiye’nin tüm lise Hazırlık, 9. ve 10. sınıf öğrencileri için Türkiye Zeka Oyunları Olimpiyatı düzenledi. 
Kelime Oyunları, Karalama Oyunları, Matematiksel Oyunlar, Mekanik Oyunlar, Görsel Oyunlar ve Olimpiyat finali kategorilerinde yarışan öğrenciler 3 gün boyunca Yeditepe Üniversitesi’nde renkli etkinliklere ve Manga Konserine de katıldı.

Yarışmanın dereceleri şöyle:

Olimpiyat Birincisi: Efe Alan / Robert Koleji
Olimpiyat İkincisi: İlay Zehra Şenay / Galatasaray Lisesi
Olimpiyat Üçüncüsü: Yunus Emre Büyükkale / Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Kelime Oyunları Kategorisi
Birinci: Tatul Oflaz / TEVİTÖL
İkinci: Bahar Açılan / İstanbul Lisesi
Üçüncü:  Efe Alan / Robert Koleji

Matematik Oyunları Kategorisi
Birinci: Ahmet Tarık Pıçak / Burak Bora Anadolu Lisesi
İkinci: Efe Alan / Robert Koleji
Üçüncü: Yunus Emre Büyükkale / Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Mekanik Oyunlar Kategorisi
Birinci: Yunus Emre Büyükkale / Cağaloğlu Anadolu Lisesi
İkinci: Bengisu Çankaya / Kütahya Nafi Güral Anadolu Lisesi
Üçüncü: Ozan Kaya / Robert Koleji

Karalama Oyunları Kategorisi
Birinci: İlay Zehra Şenay / Galatasaray Lisesi
İkinci: Yunus Emre Büyükkale / Cağaloğlu Anadolu Lisesi
Üçüncü: Efe Alan / Robert Koleji

Görsel Oyunlar Kategorisi
Birinci: Utku Fedakar / TED Bursa Koleji
İkinci: Bahar Açılan / İstanbul Lisesi
Üçüncü: Eylül Burçak Uzmanoğlu / İSTEK Semiha Şakir Anadolu Lisesi