İSTEK Acıbadem Okulları lise öğrencileri, 4000 yıllık Türk strateji ve zeka oyunu olan Mangala’yı öğreniyor ve okulda düzenlenen Mangala Turnuvasında kıyasıya yarışıyor.

Çocuklarımızın kişiliğini geliştirmek ve sosyal anlamda iletişimi kuvvetli, hayata hazır kişiler olarak yetiştirmek için zekâ oyunları önemlidir. Zekâ oyunları sadece planlama, organizasyon, dikkat, odaklanma, ayırt etme vb. gibi zekâ yeteneklerini geliştirmekle kalmaz. Aynı zamanda çocuklarda başladığı işi sonuna kadar devam ettirme, azim, empati, direnme, mücadele etme gibi kişilik gelişimi ile ilgili faktörleri de geliştirir.

Mangala, 4000 yıllık geçmişi olan bir Türk strateji ve zeka oyunudur. Mangala ile öğrenciler, oyun stratejisi planlama, rakibin tepkisini öngörme,

beklenmedik durumlara anında tepki gösterebilme gibi beceriler kazanır.

İSTEK Acıbadem Okulları, lise öğrencilerine bu becerileri kazandırmak amacıyla Mangala oyununu öğretiyor ve bir turnuva düzenliyor.10-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen turnuvaya, İSTEK Acıbadem Lisesi öğrencileri katılıyor. Liseli gençler kıyasıya yarışırken aynı zamanda pek çok konuda kendilerini geliştiriyor.