TR | EN
Ana Sayfa | Site Haritası | İletişim

Başarılarımız

2013-2014 Öğretim Yılı Başarıları

> İSTEK Atanur Oğuz Okulları 8. sınıf öğrencimiz Murat Çırpıcı, 31 Ağustos-1 Eylül 2013 tarihlerinde Sakarya’da düzenlenen, 8 ülkeden 800 sporcunun katıldığı Uluslararası Zafer Kupası Judo Turnuvası’nda, 60 kg’da ÜÇÜNCÜ oldu.

> İSTEK Bilge Kağan Okulları 11. sınıf öğrencilerimizden Zeynep Dıbırdık, 29 Ağustos-04 Eylül 2013 tarihinde son ayağı gerçekleşen, Türkiye Yelken Federasyonu’nun düzenlediği Pegasus Windsurf Ligi Türkiye Şampiyonası’nda TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ oldu.

> İSTEK Atanur Oğuz Ortaokulu 6. sınıf öğrencimiz Nil Şahin, 28-29 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda, 11 Yaş  Kategorisinde  50m. serbest, 100m. serbest, 100m. kurbağa, 100m. sırt, 200m. Karışık ve 50m. Kelebek dallarında TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu.
 
> İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi 12-C sınıfı öğrencimiz Deniz Palalar, 2-3 Ekim 2013 tarihinde Tozkoparan yüzme havuzunda yapılan Milli Takım Seçme Yarışlarında, serbest ve kelebek branşta yaptığı derecelerle  27 Kasım-4 Aralık 2013 tarihlerinde Brezilya’da yapılacak olan GYMNASİADE ISF World  School Games Liseler Arası Dünya Şampiyonasında OKULUMUZU TEMSİL ETME HAKKI kazandı.

> Brezilya’nın başkenti Brasilia’da, 27 Kasım-4 Aralık 2013 tarihlerinde  gerçekleşen 16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda (GYMNASIADE), İSTEK’li öğrencilerden Dünya dereceleri…
 
İSTEK Acıbadem Okulları öğrencilerimizden Deniz Palalar, 4x100m karışık bayrak yarışında DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, 100m kelebek yarışında DÜNYA DÖRDÜNCÜLÜĞÜ,
 
İSTEK Belde Okulları öğrencilerimizden Şamil Çap, 4x100m karışık bayrak yarışında DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, 50m sırtüstü branşında DÜNYA BEŞİNCİLİĞİ kazandı.

> İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerimizden Yuşa Kürkcü, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Yelken Kulübü’nün düzenlediği Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları’nda, Optimist Junior C erkekler kategorisinde ÜÇÜNCÜ oldu.

> İSTEK Bilge Kağan Okulları 9. sınıf öğrencilerimizden Büşra Naz Kandemir, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında İSTANBUL BİRİNCİSİ oldu.
 
> İSTEK Bilge Kağan İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimizden Yaren Duru Akkuş, 2013 İstanbul Satranç İl Birinciliği Turnuvasında İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.
 
> İSTEK Belde Okulları’nın düzenlediği İSTEK Dramafest 2013’te; İSTEK Uluğbey Lisesi öğrencilerimizden Ezgi Dilara Turan EN İYİ KADIN OYUNCU, İSTEK Atanur Oğuz Lisesi öğrencilerimizden Erdem Duran EN İYİ ERKEK OYUNCU ödülünü alırken, İSTEK Bilge Kağan Lisesi Tiyatro Kulübü’nün sahnelediği “Oyun Karıştı” isimli oyun EN İYİ OYUN ödülünün sahibi oldu.
 
> İSTEK Antalya Yeditepe İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimizden Arman Yavari, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Yelken Kulübü’nün düzenlediği Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları’nda, Optimist B kategorisinde ÜÇÜNCÜ oldu.

> 11 Aralık 2013 tarihinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği İstanbul  Okullar Arası Gençler Eskrim Şampiyonası’nda; 
 İSTEK Kemal Atatürk Okulları öğrencilerimizden Ata Mavi, Kılıç dalında İSTANBUL ŞAMPİYONU; Elif Özkurt, Flöre dalında İSTANBUL ŞAMPİYONU oldu.

İSTEK Atanur Oğuz Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerimizden Naz İçen, Kılıç dalında İSTANBUL İKİNCİSİ; İSTEK Kemal Atatürk Okulları öğrencilerimizden Ecem Atatüre, Epe dalında İSTANBUL ŞAMPİYONU oldu.

> İSTEK Atanur Oğuz Okulları 8. sınıf öğrencimiz Murat Çırpıcı, 31 Ağustos-1 Eylül 2013 tarihlerinde Sakarya’da düzenlenen, 8 ülkeden 800 sporcunun katıldığı Uluslararası Zafer Kupası Judo Turnuvası’nda, 60 kg’da ÜÇÜNCÜ oldu.

> İSTEK Acıbadem İlkokulu 3. sınıf öğrencilerimizden Mustafa Cem Şişik, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 26-27-28 Ekim 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen İstanbul 7-12 Yaş Arası Küçükler Satranç Turnuvası’nda İSTANBUL BİRİNCİSİ oldu. Öğrencimiz Aralık ayında Antalya’da yapılacak Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

> İSTEK Antalya Yeditepe İlkokulu 3. sınıf öğrencilerimizden Cem Çekli, 14-15 Aralık’ta düzenlenen 2013 Antalya Küçükler Satranç Sampiyonası’nda, 9 yaş (2005 Doğumlular) genel kategorisinde, ANTALYA İKİNCİSİ oldu.

> 9-10 Kasım 2013’te Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BIR) tarafından Türkiye genelinde uygulanan Temel Egitimden Ortaögretime Geçis (TEOG) Sınavı'nda, İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu 8. sınıf ögrencilerimizden Ege Uzunsakal TÜRKİYE ONUNCUSU, Erkin Aşcı TÜRKİYE ONİKİNCİSİ olurken, il sıralamasında ilk 100'de okulumuzdan 39 öğrenci yer aldı.

> İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Ortaokulu 6. sınıf ögrencilerimizden Yiğit Yaşar Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ortaokul ögrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında, kendi yazdığı "Ögretmenlerim" adlı şiiri ile ANTALYA BİRİNCİSİ oldu.

> İSTEK Antalya Yeditepe İlkokulu 3. sınıf öğrencilerimizden Demir Yıldıztaşkan ve Neslihan Kocabıyık, 9 Kasım 2013’te İzmir’de düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Dans Sporu Ligi 1. Etap Yarışması’nda, (Minikler 1/ E1sınıfı/ KOMBİNASYON kategorisi) ÜÇÜNCÜ oldu.

> Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Yelken Kulübü’nün düzenlediği Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları’nda; İSTEK Antalya Yeditepe İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimizden Ata Berk Turgut, Optimist Junior B erkekler kategorisinde BİRİNCİ; 2. sınıf öğrencilerimizden Ezgi Güğercinoğlu, Optimist Junior C bayanlar kategorisinde BİRİNCİ; 2. sınıf öğrencilerimizden Ege Akdeniz, Optimist Junior C erkekler kategorisinde BİRİNCİ; 6. sınıf öğrencilerimizden Atilla Tunç Turgut, Optimist Junior A erkekler kategorisinde BİRİNCİ; 5. sınıf öğrencilerimizden Eylül Selen Çağlıyan, Optimist Junior B bayanlar kategorisinde İKİNCİ; 4. sınıf öğrencilerimizden Demir Aydemir, Optimist Junior C erkekler kategorisinde İKİNCİ; 4. sınıf öğrencilerimizden Defne Müstecaplıoğlu, Optimist Junior C bayanlar kategorisinde ÜÇÜNCÜ oldu.

> İSTEK Uluğbey Fen Lisesi öğrencilerimizden Mehmet Ünal Atilla, 17 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen İstanbul Ümitler Judo Şampiyonası’nda 50 kg. kategorisinde İSTANBUL ŞAMPİYONU oldu.

>İSTEK Semiha Şakir Okulları, Barış İlköğretim Okulu öğrencisi Mert Mete, sözlü sunum kategorisinde Bilişim Teknolojileri Dersinde hazırlamış olduğu “Ben çocuğum, haklarımla varım” başlıklı sunumu ile, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Çocuk Vakfı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu iş birliğinde; 14-15 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da düzenlenen I.Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi'nde  115 çocuk delege arasına girmeye hak kazanmış ve başarılı bir sunum gerçekleştirmiştir.

> İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi 12. sınıf ögrencilerimizden Deniz Palalar, 11-15 Aralık 2013 tarihlerinde Tozkoparan Yüzme Havuzunda yapılan Türkiye Kısa Kulvar 2013 Yüzme Şampiyonası’nda;  100m Kelebek yarışında BİRİNCİLİK, 100m Serbest yarışında İKİNCİLİK, 50m Kelebek yarışında İKİNCİLİK, 200m Kelebek yarışında ÜÇÜNCÜLÜK elde etti.

> 25-26 Aralık 2013 tarihlerinde, İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okulları'nın il genelinde düzenlemiş olduğu 11. Geleneksel Yüzme Yarışmaları’nda, İSTEK Acıbadem Okulları öğrencilerimiz aşağıdaki dereceleri elde etti.

2. sınıf öğrencimiz Demir Demiral, 40m Sırtüstü yarışında ÜÇÜNCÜLÜK,
6. sınıf öğrencilerimiz Kerem Değer, 40m serbest ve sırtüstü yarışlarında BİRİNCİLİK; İnci Sardağ, 40m sırtüstü yarışında ÜÇÜNCÜLÜK,
12. sınıf öğrencimiz Deniz Palalar, 80m serbest yarışında BİRİNCİLİK,
10. sınıf öğrencimiz Ali Caner Aygün, 80m serbest ve sırtüstü yarışlarında İKİNCİLİK,
11. sınıf öğrencimiz Sezen Nur Kurnaz, 80m serbest yarışında BİRİNCİLİK, 80m sırtüstü yarışında İKİNCİLİK,
10. sınıf öğrencimiz Yağmur Tatar, 80m serbest yarışında İKİNCİLİK, 80m sırtüstü yarışında BİRİNCİLİK,
9. sınıf öğrencimiz Sinan Aleksander Özüak, 80m serbest yarışında ÜÇÜNCÜLÜK, 80m sırtüstü yarışında BİRİNCİLİK,
Hazırlık sınıfı öğrencimiz Onur Umut Toprak, 80m sırtüstü yarışında ÜÇÜNCÜLÜK,
 
İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi Genç Yüzme Takımı olarak BİRİNCİLİK.

> 2-3 Ocak 2014 tarihlerinde Deepo Satranç Merkezi’nde düzenlenen 2014 Antalya Okul Sporları İl Birinciligi Satranç Turnuvası’nda;İSTEK Antalya Yeditepe İlkokulu öğrencilerimiz Cem Çekli, Toygun Çakal ve Arda Çaglıyan’dan oluşan satranç takımımız minik erkekler kategorisinde ANTALYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, Simya Çakıtlı, Eylül Acar ve Bahar Erkun’dan oluşan satranç takımımız minik kızlar kategorisinde ANTALYA DÖRDÜNCÜLÜĞÜ elde etti. Ayrıca öğrencimiz Cem Çekli, minik erkekler kategorisinde bireysel olarak ANTALYA DÖRDÜNCÜLÜĞÜ kazandı.

>2-3 17 Aralık 2013 tarihinde İstanbul Kongre Merkezinde Düzenlenen Türkiye çapındaki Speed Stacks Müsabakalarında, İSTEK Bilge Kağan Okulları öğrencilerimiz aşağıdaki dereceleri elde etti.

BİREYSEL 3-3-3
6. sınıf öğrencimiz Cenk Yelmen, 11-12 Yaş TÜRKİYE ONİKİNCİSİ
5. sınıf öğrencimiz Mehmet Emin Gümüştepe, 11-12 Yaş TÜRKİYE ONÜÇÜNCÜSÜ

BİREYSEL 3-6-3
6. Sınıf öğrencimiz Cenk Yelmen, 11-12 Yaş TÜRKİYE YEDİNCİSİ
5. Sınıf öğrencimiz Mehmet Emin Gümüştepe, 11-12 Yaş TÜRKİYE ONUNCUSU

BİREYSEL DÖNGÜ YARIŞMASI
3. Sınıf öğrencimiz Mert Şen, 9-10 Yaş TÜRKİYE ONİKİNCİSİ
3. Sınıf öğrencimiz Ege Sona, 9-10 Yaş TÜRKİYE ONÜÇÜNCÜSÜ
5. Sınıf öğrencimiz Mehmet Emin Gümüştepe, 11-12 Yaş TÜRKİYE SEKİZİNCİSİ
6. Sınıf öğrencimiz Cenk Yelmen, 11-12 Yaş TÜRKİYE ONUNCUSU

ZAMANLI 3-6-3 YARIŞMALARI
İSTEK Bilge Kağan Ortaokulu Bayrak Yarışmalarında TÜRKİYE BEŞİNCİSİ
İSTEK Bilge Kağan İlkokulu Bayrak Yarışmalarında TÜRKİYE DOKUZUNCUSU

> 25-26 Aralık 2013 tarihlerinde, İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okulları'nın il genelinde düzenlemiş olduğu 11. Geleneksel Yüzme Yarışmaları’nda, İSTEK Bilge Kağan Okulları öğrencilerimiz aşağıdaki dereceleri elde etti.

10. sınıf öğrencimiz Esin Karakaya, 80m sırtüstü yarışında BİRİNCİLİK ve 80m. serbest yarışında ÜÇÜNCÜLÜK
10. sınıf öğrencimiz Sezin Senah Sönmez, 80m sırtüstü yarışlarında ÜÇÜNCÜLÜK
3. Sınıf öğrencimiz Ata Yağız Nabacan, 20m serbest stil yarışında BİRİNCİLİK
2. Sınıf öğrencimiz Neşe Beren Çimşir, 20m serbest stil yarışında İKİNCİLİK
2. Sınıf öğrencimiz Mert Eren Deniz, 20m serbest stil yarışında ÜÇÜNCÜLÜK

> 07 Ocak 2014 tarihinde İSTEK Atanur Oğuz Okulları'nın düzenlediği 8. Geleneksel Masa Tenisi Turnuvası'nda, İSTEK Acıbadem Ortaokulu Yıldız Erkek Masa Tenisi Takımımız BİRİNCİ oldu.

> İSTEK Semiha Şakir Okulları öğrencilerimizden Derin Köseoğlu, 19-22 Aralık tarihlerinde Tozkoparan’da düzenlenen Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda, Gençler Kategorisinde, 200m. kelebek yarışında TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu.

> İSTEK Atanur Oğuz Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencimiz Naz İçen, 7-9 Ocak 2014 tarihlerinde Kocaeli’nde düzenlenen Türkiye Okullar Arası Eskrim Şampiyonası’nda kılıç dalında bireysel olarak TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ, 3 sporcudan oluşan İstanbul takımında yer alarak da takım yarışmalarında TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU kazandı.

> İSTEK Bilge Kağan Anadolu Lisesi öğrencilerimizden Atilla Özbek, Ankara Fen Liseliler Vakfı'nın düzenlemiş olduğu "Türkiye Liseler Arası Gitar Yarışması"nda son 16'ya kalarak finale katılmaya hak kazandı. Öğrencimiz aynı zamanda 1-5 Şubat 2013 tarihleri arasında Türkiye'nin en önemli gitar öğretmenleriyle kamp yapma hakkı da elde etti.

> İSTEK Bilge Kağan Anadolu Lisesi öğrencilerimizden Atilla Özbek, Ankara Fen Liseliler Vakfı'nın düzenlemiş olduğu "Türkiye Liseler Arası Gitar Yarışması"nda son 16'ya kalarak finale katılmaya hak kazandı. Öğrencimiz aynı zamanda 1-5 Şubat 2013 tarihleri arasında Türkiye'nin en önemli gitar öğretmenleriyle kamp yapma hakkı da elde etti.

> Türkiye Yüzme Federasyonu'nun 26 Aralık 2013 tarihinde, web sitesinde yayınlanan Genç Milli Takım kadrolarında, İSTEK Semiha Şakir Okulları öğrencilerimizden Derin Köseoğlu da yer aldı.

Öğrencimiz 19-22 Aralık 2013 tarihlerinde yapılan Türkiye Kısa Kulvar ve Milli Takım seçme yarışlarında elde ettiği 200 m Kelebek stilde 2.21.82 lik derecesiyle Türkiye birincisi olarak Milli Takım kadrolarında yer almaya hak kazandı.

> İSTEK Semiha Şakir Okulları’nın, 15-17 11 Ocak 2014 tarihinde ortaokullar arasında gerçekleştirdiği “Hintelligent” Çözüm Bulma Yarışması’nda İSTEK Belde Ortaokulu İKİNCİ, İSTEK Barış Ortaokulu ÜÇÜNCÜ oldu.

> İSTEK Belde Okulları öğrencilerimizden Şamil Çap, İstanbul Yüzme Şampiyonası’ndan iki şampiyonluk ile döndü.

Şamil Çap, 22 Ocak 2014'te yapılan 100 metre sırt üstü yarışında İSTANBUL ŞAMPİYONU ve 21 Ocak 2014'te yapılan 200 metre sırt üstü yarışında İSTANBUL ŞAMPİYONU oldu.

> 21-22-23 Ocak tarihlerinde Burhan Felek Yüzme Havuzunda yapılan Okul Sporları Gençler Kategorisi Yüzme İl Birinciliği Müsabakaları’nda;

İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi öğrencilerimizden Deniz Palalar, Gökhan Bozyiğit, Mert Umut Durmaz ve Ali Caner Aygün, 4x100 Serbest Bayrak yarışında İSTANBUL BİRİNCİSİ, 4X100 Karışık Bayrak yarışında İSTANBUL İKİNCİSİ oldu.

Deniz Palalar; 100m Kelebek yarışında İSTANBUL BİRİNCİLİĞİ, 200m Kelebek yarışında İSTANBUL İKİNCİLİĞİ, 50m Kelebek yarışında İSTANBUL ÜÇÜNCÜLÜĞÜ,

Gökhan Bozyiğit; 400m Serbest-200 Serbest-100 Kelebek yarışlarında İSTANBUL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ,

Ali Caner Aygün; 50m Serbest yarışında İSTANBUL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ,

Mert Umut Durmaz; 200m Sırt yarışında İSTANBUL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ kazandı.

Ayrıca; Deniz Palalar, Mert Umut Durmaz, Ali Caner Aygün, Gökhan Bozyiğit, Onur Umut Toprak, Sinan Aleksander Özüak, Atakan Destici ve Yarkın Alan’dan oluşan İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi Yüzme Takımı, takım sıralamasında İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ olarak TÜRKİYE YÜZME ŞAMPİYONASI ön eleme yarışlarına katılmaya hak kazandı.

> 22 Ocak 2014 günü yapılan, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Genç Bayanlar İstanbul İl Birinciliği Yüzme Müsabakaları sonucunda, İSTEK Semiha Şakir Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencilerimizden Derin Köseoğlu, 200m kelebek stil yüzme yarışında İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

> 20-24 Ocak 2014 tarihleri arasında Tenis Federasyonu kortlarında düzenlenen Okullar Arası İstanbul Tenis Şampiyonası’nda, İSTEK Kemal Atatürk Okulları Genç Kız Tenis Takımımız İSTANBUL ŞAMPİYONU, Genç Erkek Tenis Takımımız İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

Genç Kız Tenis Takımı; İpek Soylu, Melis Bayraktaroğlu, Müge Topsel, Ceylin Günay, Günce Günay

Genç Erkek Tenis Takımı; Cem Hızlıalp, Ata Hergünvarım, Tolunay Sümer, Ege Bekgöz

> İSTEK Atanur Oğuz İlkokulu 4. Sınıf öğrencimiz Batu Angün, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2014 İstanbul Okul Sporları Avrupa Yakası Birinciliği Satranç Turnuvasında ŞAMPİYON oldu. Bağcılar Spor Salonunda gerçekleştirilen yarışmada İstek Atanur Oğuz İlkokulu 4. Sınıf öğrencimiz Barış Ertem de DÖRDÜNCÜLÜK derecesini elde etti. 

> İSTEK Kaşgarlı Mahmut Fen Lisesi 12. sınıf öğrencilerimizden Fevzi Ozan Subaşı, Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı’nın İtalya’da düzenlediği (http://www.intersteno.it/) 2014 Türkiye Internet Klavye Şampiyonası’nda,  Türkiye 17-21 yaş arası kategorisinde SEKİZİNCİ oldu.

> İSTEK Atanur Oğuz Ortaokulu 7. sınıf öğrencimiz Zeynep Çelik, 14 Şubat 2014 tarihinde düzenlenen İstanbul Okullar Arası Judo İl Birinciliği müsabakasında, yıldızlar kategorisinde  52 kg.da İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

> 12 şubat 2014 tarihinde Ataköy Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ''İstanbul En Hızlısını Arıyor'' koşu yarışmasında İSTEK Bilge Kağan Okulları öğrencilerimiz aşağıdaki dereceleri elde etti.
5. sınıf öğrencimiz Doruk Çolakoğlu, 2003 Erkekler 60 m. yarışında İSTANBUL İKİNCİLİĞİ
7.sınıf öğrencimiz Mustafa Dinç, 2001 Erkekler 60 m. yarışında İSTANBUL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ

> İSTEK Bilge Kağan Ortaokulu 7. sınıf öğrencimiz Ural Toygar Adalı, 25-27 Ocak 2014 tarihlerinde, Uluslar Arası Boğaziçi Eskirim Müsabakalarında, Flöre Dalında TAKIM BİRİNCİSİ oldu.

> Satranç´ta 7 yaş İstanbul birincisi olan İSTEK Acıbadem İlkokulu 3. sınıf öğrencimiz Mustafa Cem Şişik, Antalya Kemer´de 25-31 Ocak 2014 tarihleri arası yapılan Türkiye Küçükler Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 7 yaş genel kategorisinde 140 sporcu arasından ONUNCU olarak MİLLİ TAKIM havuzuna alındı.
 
> Dünyanın en büyük yaratıcılık ve anlık çözüm yarışması olan Destination &Imagination (DI) yarışmasının İstanbul elemeleri 15-16 Şubat 2014 tarihlerinde Robert Kolej’de yapıldı. 70 okulun 5 farklı kategoride yarıştığı yarışmada İSTEK Semiha Şakir Anadolu Lisesi İKİNCİ olurken, İSTEK Barış İlkokulu ve İSTEK Barış Ortaokulu BİRİNCİ olarak Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandılar.

> MEB ve TUBİTAK işbirliği ile ortaokul öğrencileri arasında her yıl organize edilen, “Bu Benim Eserim” Proje Yarışmasının İstanbul İli değerlendirmeleri sonucunda İSTEK Okulları’ nın aşağıda yer alan projeleri BÖLGE FİNALİNE KATILMA HAKKI kazandı.

İSTEK Acıbadem Ortaokulu
Beste Erdem “Resim Yapmada Matematiğin Rolü” - Matematik
Ayşe Şebnem Çokgezen, Zeynep Naz Doğan “Gezen Enerji”-Fizik

İSTEK Atanur Oğuz Ortaokulu
Atakan Doğulu, Can Sönmez “Bataklıkta Doğdum Isı Kaybına Çare Oldum”-Kimya
Defne Ocak, Sanem Butev “Portakalı Soydum Mendilime Koydum”-Biyoloji
Tuana Yay, Ulaş Tatlı “Şeker Matematiği” – Matematik

İSTEK Bilge Kağan Ortaokulu
Candemir Candoğan “Enerji Üreten Spor Parkı” - Fizik


> İstanbul Maltepe Üniversitesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Liselerarası Müzik Grupları Yarışması Rock’n Purple'ın 17 Şubat 2014 ilk tur elemelerinde, İSTEK Özel Semiha Şakir Anadolu Lisesi Orkestramız 'FÜ', GRUP BİRİNCİSİ OLARAK YARI FİNALE YÜKSELDİ. Elemeler, 50 en iyi orkestra seçiminden sonra, 7-11 Nisan'da yapılacak olan yarı final ile devam edecek ve 10 Mayıs 2014 tarihinde final ile son bulacak.
 
> İSTEK Atanur Oğuz İlkokulu 4. sınıf öğrencimiz Batu Angün, 21-23 Şubat 2014 tarihlerinde Eyüboğlu Çamlıca Kampüsü’nde 83 devlet okulu ve 87 özel okuldan toplam 720 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen  XXIII. Eyüboğlu Dostluk Satranç Turnuvasında İKİNCİ oldu.

> İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okulları 10. sınıf öğrencilerimiz Ataberk Ercan ve Umutcan Cömert, danışman öğretmenleri M. Akif Gezer’in rehberliğinde yaptıkları “Organik Tarımda Verimi Arttırmak İçin Kullanılabilecek Organik Bir Materyal: Gidya” adlı Coğrafya projeleri ile, 45.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nda bölge elemelerini geçerek AVRUPA BÖLGE SERGİSİNE DAVET EDİLDİ. 

> İSTEK Atanur Oğuz Ortaokulu öğrencilerimizden Lidya Akdağ, Tuana Yay, Elif Naz Bulut, Can Sönmez, Efe Gürbüz, Ata Zeren ve Zenfira Mammadzade’den oluşan DI Atanur Oğuz Takımı, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde ENKA Okulları’nda gerçekleştirilen “Destionation Imagination”  Bölge Turnuvası’nda  İSTANBUL AVRUPA BÖLGESİ BİRİNCİSİ oldu.

> İSTEK Uluğbey İlkokulu, 4. sınıf öğrencimiz Nilay Türkmen,  Muay Thai (Tayland Boksu) Federasyonu’nun 31 Ocak – 02 Şubat 2014 tarihleri arasında Büyükçekmece’de düzenlediği Minikler İstanbul Şampiyonası’nda, 36 kg sikletinde İSTANBUL BİRİNCİSİ,  13-16 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılan Batı Marmara Bölge Şampiyonası’nda ÜÇÜNCÜ oldu.

> Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TUBİTAK işbirliği ile yürütülmekte olan 6, 7, 8. sınıf öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması “Bu Benim Eserim” Bölge Çalışma Grubu değerlendirmesi sonuçlandı. İstanbul bölgesinde toplam 12.494 proje başvurusu yapıldı. İstanbul değerlendirmesi sonrasında Bölge Değerlendirmelerinde Avrupa bölgesinden 239 proje,  Asya bölgesinden 201 proje Bölge Çalışma Grubu onayı almış olup, bu projeler 24 Şubat-14 Mart 2014 tarihleri arasında Bölge Bilim Kurulu tarafından değerlendirilecek.

İSTEK Atanur Oğuz Okulları’ndan 3, İSTEK Acıbadem Okulları’ndan 1 proje Bölge Çalışma Grubu onayını aldı. Projeler aşağıda yer almaktadır.

İSTEK Atanur Oğuz Okulları
Tuana Yay ve Ulaş Tatlı  “Şeker Matematiği” - Matematik Projesi, Danışman Öğretmen Gonca Tufan

Defne Ocak ve Sanem Butev “Portakalı Soydum Mendilime Koydum” - Biyoloji Projesi, Danışman Öğretmen Sibel Yeğenoğlu

Atakan Doğulu ve Can Sönmez “Bataklıkta Doğdum Isı Kaybına Çare Oldum” - Kimya Projesi, Danışman Öğretmen Sibel yeğenoğlu

İSTEK Acıbadem Okulları
Ayşe Şebnem Çokgezen ve Zeynep Naz Doğan “Gezen Enerji” Fizik Projesi, Danışman Öğretmen Özlem Çelik

> İSTEK Bilge Kağan Okulları Lise Genç Erkek Basketbol Takımı, 19-20 Şubat 2014 tarihlerinde İSTEK Acıbadem Okulları’nın düzenlediği Geleneksel Liseler Arası Basketbol Turnuvasında ŞAMPİYON oldu.

> 17 Şubat – 7 Mart 2014 tarihleri arasında Maltepe Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu ROCK’N PURPLE Liseler Arası Rock Müzik Yarışması’nda, İSTEK Bilge Kağan Anadolu Lisesi Müzik Grubu ve İSTEK Kemal Atatürk Lisesi Müzik Grubu YARI FİNALE YÜKSELDİ.

> İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerimizden Kıvanç Ali Turan,           31 Ocak - 2 Şubat 2014 tarihlerinde Marmaris’te düzenlenen Geleceğin Şampiyon Kulaçları Yüzme Şampiyonasında, 50 metre serbest, 50 metre kurbağa, 100 metre kurbağa ve 100 metre karışık stilde BİRİNCİ oldu. Ayrıca şampiyonada, En Hızlı ve Dayanıklı Sporcu seçilerek özel ödül kazandı. İSTEK Antalya Yeditepe İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimizden Kayra Şanal,  50 metre kelebek, 50 metre kurbağa, 100 metre kurbağa stilde BİRİNCİLİK ve 100 metre karışık stilde ise İKİNCİLİK elde etti. İSTEK Antalya Yeditepe İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimizden Can Parmaksızoğlu, 50 metre sırtta İKİNCİLİK ve 100 metre sırtta ÜÇÜNCÜLÜK elde etti. İSTEK Antalya Yeditepe İlkokulu 4. sınıf öğrencilerimizden Mert Güveren, 50 metre sırtta ve 100 metre karışık stilde ÜÇÜNCÜ oldu.

> İSTEK Antalya Yeditepe Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencilerimizden Zafer Rabin Saba, 15 - 18 Şubat 2014 tarihlerinde Manavgat ilçesi Kızılağaç mevkii Selge Beach Resort Otel’de düzenlenen Okullar Arası Antalya Bölgesi Satranç Müsabakalarında, genç erkekler kategorisinde, DÖRDÜNCÜLÜK elde etti.

> İSTEK Uluğbey Okulları’nın 28 Şubat 2014 tarihinde düzenlediği İSTEK Okulları Arası Yıldız Erkek Basketbol Turnuvası’nda, İSTEK Uluğbey Okulları Yıldız Erkek Basketbol Takımı TURNUVA ŞAMPİYONU oldu.

> Bilim Kahramanları Derneği tarafından “Doğa’nın Gücü” temasıyla 10.su düzenlenen First Lego League (FLL) turnuvasında, İSTEK Kemal Atatürk Okulları Lego Takımı “ISTECH”, öz değerler jürisi tarafından verilen TAKIM ÇALIŞMASI ÖDÜLÜNÜ almış ve 22-23 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Ulusal Turnuvaya katılmaya hak kazanmıştır.

> 3-7 Mart 2014 tarihleri arasında Park Antalya Yaşam ve Spor Merkezinde düzenlenen Okullar Arası Genç Erkekler Tenis Müsabakalarında, İSTEK Antalya Yeditepe Anadolu Lisesi Genç Erkekler Tenis Takımımız ANTALYA ÜÇÜNCÜSÜ oldu. (Genç Erkekler Tenis Takımı: Ömer Ülger, Güray Emre Kandil, Buğra Aker Yılmaz, Vedat Kaan Kars, Toygun Karabaş)

> 24 - 26 Şubat 2014 tarihlerinde Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Küçükler Yüzme Müsabakasında, İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu Küçük Kızlar Yüzme Takımımız, ANTALYA BİRİNCİSİ oldu. (Küçük Kızlar Yüzme Takımı: Ada Dördüncü, Çağla Özden, Helin Firzeviç, Mina Kefeli, Selin Turan, Sena Timur) Yine aynı yarışmada; İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu Küçük Erkekler Yüzme Takımımız, ANTALYA İKİNCİSİ oldu. (Küçük Erkekler Yüzme Takımı: Efe Mesci, Hazar Abbasov, İrfan Baş, Kemal Arda Adışen, Kerem Çelik, Kıvanç Ali Turan, Mert Şanlı, Mustafa Emre Polat, Ömer Arda Kaya, Yağız Peker, Yaşar Tanker, Yiğit Berke Soğukpınar)
 
> 17 - 19 Şubat 2014 tarihlerinde Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Yıldızlar Yüzme Müsabakasında, İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu Yıldızlar Kız Yüzme Takımımız ANTALYA İKİNCİSİ oldu. (Yıldızlar Kız Yüzme Takımı: Aslıhan Nisan Buhur, Burçe Öztürk, Ece Gül Çarıkcı, Hande Korkut, Işıl Tunya Koçak, Lara Simi, Melisa Biryılmaz, Nilüfer Kanlı, Pınara Yurtseven, Serra Gözoğlu) Yine aynı yarışmada, İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu Yıldız Erkekler Yüzme Takımımız, ANTALYA DÖRDÜNCÜSÜ oldu. (Yıldızlar Erkek Yüzme Takımı: Ali Yağızhan Abik, Aykut Emre Bacanlı, Batuhan Akkaya, Can Ayan, Can Özdemir, Çağatay Şahin, Efe Erkan, Emirhan Veziroğlu, Erer Can Turhan, Mehmet Can Yakar, Sarper Sarı, Utku Ümitli)

> İSTEK Belde Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerimizden milli sporcu Şamil Çap, Çanakkale'de yapılan Marmara Bölge Yüzme Şampiyonası'nda  200 m sırt üstünde BİRİNCİ olarak Türkiye Şampiyonası'na gitmeye hak kazandı. 

> İSTEK Bilge Kağan Okulları Küçük Erkek Basketbol Takımımız, İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okulları’nın 12-13  Şubat 2014 tarihlerinde düzenlediği  Basketbol Turnuvasında ŞAMPİYON oldu.

> İSTEK Bilge Kağan Anadolu Lisesi öğrencimiz Nergis Demir, 12 Mart 2014 tarihinde İstanbul’da yapılan Okullar Arası Ritmik Cimnastik Müsabakalarında, İSTANBUL DÖRDÜNCÜSÜ oldu.

> 11-12-13 Mart tarihlerinde Çanakkale'de yapılan Türkiye Şampiyonası Marmara Bölgesi Gençler Grup Yüzme Yarışlarında İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi öğrencilerimiz aşağıdaki dereceleri elde ettiler.
 
Deniz Palalar; 50 ve 100m. kelebek branşlarında BÖLGE ŞAMPİYONU, 100m. serbest branşında BÖLGE İKİNCİSİ,

Gökhan Bozyiğit; 400m. serbest ve 200m. kelebek branşında BÖLGE ŞAMPİYONU, 200m. serbest branşında BÖLGE İKİNCİSİ, 100m. kelebek branşında BÖLGE ÜÇÜNCÜSÜ,

Ali Caner Aygün; 100m. serbest branşında BÖLGE ÜÇÜNCÜSÜ,

Gökhan Bozyiğit, Mert Umut Durmaz, Ali Caner Aygün ve Deniz Palalar 4x100m. serbest bayrak yarışında BÖLGE ŞAMPİYONU, 4x200m serbest bayrak yarışında BÖLGE İKİNCİSİ,  4x100m. karışık bayrak yarışında BÖLGE ÜÇÜNCÜSÜ oldu.
 
İSTEK Acıbadem Anadolu Lisesi Genç Erkek Takımı BÖLGE İKİNCİSİ olarak, 2-4 Mayıs 2014 tarihlerinde Ankara’da yapılacak Türkiye Gençler Yüzme Sampiyonası’na katılmaya hak kazandı

> İSTEK Bilge Kağan Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Büşra Naz Kandemir, Terakki Vakfı Okulları’nın İstanbul genelinde on dördüncüsünü düzenlediği “Kadın” konulu Şiir Yazma Yarışmasında İSTANBUL BİRİNCİSİ oldu.

> İSTEK Kaşgarlı Mahmut Fen Lisesi öğrencilerimizden Ataberk Ercan ve Umutcan Cömert, öğretmenimiz M. Akif Gezer danışmanlığında hazırladıkları  "Organik Tarımda Verimi Artırmak İçin Kullanılabilecek Organik Bir Materyal: Gidya" konulu coğrafya projesiyle; 45.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nda AVRUPA BÖLGE ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

> İSTEK Atanur Oğuz Ortaokulu 6. sınıf öğrencimiz Nil Şahin,  23 Mart 2014 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre Serbest yüzmede İSTANBUL İKİNCİSİ, 50 metre  Kurbağalama yüzmede İSTANBUL ŞAMPİYONU oldu .   

> İSTEK Atanur Oğuz Ortaokulu Anlık Çözüm Yarışması Takımı, İstanbul Avrupa Bölgesi Birincisi olarak 23 Mart 2014 tarihinde Eyüboğlu Koleji’nde katıldığı  Destination Imagination 2014 Türkiye Finalinde TÜRKİYE İKİNCİSİ oldu.
  
> İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Okullar Arası Ritmik Jimnastik yarışmalarında; İSTEK Acıbadem Okulları 2. sınıf öğrencimiz Asya Şeker İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ, hazırlık sınıfı öğrencimiz Doğa Kıvılcım İSTANBUL ALTINCISI oldu.
 
> İSTEK Acıbadem Okulları öğrencimiz Derin Tanrıyaşükür, 7-9 Mart 2014 tarihlerinde düzenlenen Kulüpler Arası Artistik Jimnastik Bölge Yarışmalarında Küçükler kategorisinde MARMARA BÖLGESİ BİRİNCİSİ oldu.

> Yeditepe Üniversitesi’nin “Beyin Farkındalığı Haftası Etkinlikleri” kapsamında düzenlediği kompozisyon yazma yarışmasında İSTEK Bilge Kağan Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Büşra Naz Kandemir İSTANBUL BİRİNCİSİ olurken, aynı yarışmanın karikatür çizme dalında  İSTEK Bilge Kağan Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Serdarhan Özdemir İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

> Özgür Pencere Sanat ve Edebiyat Derneğinin Türkiye genelinde düzenlediği ve bu yıl onuncusu gerçekleştirilen “2014 Çocuk/Genç Kalem Öykü Yarışması”nda İSTEK Özel Acıbadem Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerimizden Eda Karakuş İKİNCİ olurken Zeynep Naz Doğan “AYŞE YAMAÇ JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ”nü kazandı.

> İSTEK Atanur Oğuz İlkokulu 4. sınıf öğrencimiz  Başar Kiper, “Çocuk Gözüyle Trafik” konulu resim yarışmasında BEŞİKTAŞ İLÇE İKİNCİSİ oldu.

> Millî Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK’ın ortaklaşa yürüttüğü 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Öğrencilerine Yönelik IX. Matematik ve Fen Bilimleri “Bu Benim Eserim” Proje Çalışması’nda, İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerimizden Şafak Karhan Şahin, Danışman Öğretmeni Burcu Baş rehberliğinde fen bilimleri dalında hazırladığı “Ekosfer” adlı projesi ile AKDENİZ BÖLGE SERGİSİNE KATILMAYA HAK KAZANDI.

Yine aynı proje çalışmasında; İSTEK Antalya Yeditepe Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerimizden Yiğit Yaşar Yılmaz ve Kıvanç Ali Turan, Danışman Öğretmeni Yeşim Karahan rehberliğinde matematik dalında hazırladıkları “Renklere Bölünebilen Fibonacci” adlı projeleri ile AKDENİZ BÖLGE SERGİSİNE KATILMAYA HAK KAZANDI.
> Özgür Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin bu yıl 6. kez Doğan Egmont Yayıncılık işbirliğinde gerçekleştirdiği yarışmalarda aşağıdaki öğrencilerimiz ödül almıştır.

“Barış” konulu Öykü Yarışmasında

İSTEK Belde Okulları:

11. sınıf öğrencisi Didem Tecimel “Gül Gölü” adlı öyküsüyle İSTANBUL ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

10. sınıf öğrencisi Ceren Muratlı “Sarışın” adlı öyküsüyle ve 8. sınıf  öğrencisi  Balca Su Özkan “Saç Örgüsü” adlı öyküsüyle MANSİYON aldı.

İSTEK Bilge Kağan Okulları:

9. sınıf öğrencisi Büşra Naz Kandemir “Üç Kanat Ötesi” adlı öyküsüyle İSTANBUL İKİNCİSİ oldu.

9. sınıf öğrencisi Işıl Aslı Karacan “Minicik Elli Kocaman Devler” adlı öyküsüyle MANSİYON aldı.

“Barış” konulu Karikatür Yarışmasında

İSTEK Belde Okulları:

6. sınıf öğrencisi  Deniz Ceren Yazıcı  (Kamil Yavuz Karikatür Atölyesi) MANSİYON aldı.

> İSTEK Uluğbey Okulları 9. sınıf öğrencimiz Yağmur Orta, 8 Nisan 2014 tarihinde MEF Okullarının düzenlediği “Kültürlerarası Dostluk” konulu Mektup ve Afiş Yarışmasında, İspanyolca Lise kategorisinde BİRİNCİ oldu.

> İSTEK Acıbadem Okulları 8. sınıf öğrencimiz Alperen Keskin, 8 Nisan 2014 tarihinde MEF Okullarının düzenlediği “Kültürlerarası Dostluk” konulu Mektup ve Afiş Yarışmasında, Almanca afiş kategorisinde İSTANBUL BİRİNCİSİ oldu.

Aynı yarışmada İSTEK Acıbadem Okulları 10. sınıf öğrencimiz Can Altunkaynak, Almanca mektup kategorisinde İSTANBUL İKİNCİSİ oldu.

2012-2013 Öğretim Yılı Başarıları

2011-2012 Öğretim Yılı Başarıları

2010-2011 Öğretim Yılı Başarıları

 
  MEB eOkul Cito Cisco Guvenli Internet Yeditepe Universitesi